Komentář

Apple TV+ se blíží. A je mi to tak nějak jedno


Služby, služby a zase služby. Apple přesedlává a nechce být jen technologickým, ale i „služebním“ gigantem. Jeho Apple TV+ se pomalu ale jistě blíží.

A nutno říci, že je mi to tak nějak jedno. Hned v úvodu chci sdělit, že se nepovažuji za nějakého dinosaura. Operační systémy sice neaktualizuji hned, co jim vyjde nová verze (to samé platí o aplikacích), moderní technologie a pokrok ale nijak neodmítám. Ostatně ani nejsem zastáncem iPhonů SE a popravdě nechápu, co komu vadí na „trošku“ větších rozměrech novějších iPhonů.

Společnost Apple jsem ale vždy bral jako technologickou firmu. Jasně, vyvíjí i software, ale to jde ruku v ruce. iCloud dodnes prakticky nevyužívám. Na Apple Music jsem ale přesedlal poměrně bezbolestně. Od Apple Arcade nevím moc co očekávat, ale jsem ochoten si za rozumné předplatné platit za kvalitní herní obsah. Jinou situaci vidím u služby Apple TV+.

 

Titulky? Ne díky, já chci dabing

Apple TV jsem vlastnil a úspěšně skrze bazarové servery prodal. Koupě nové rozhodně neplánuji, pro mě je to tak nějak zbytečné zařízení (a to pravděpodobně pro všechny, kteří vlastní SMART TV). A to je i celá služba Apple TV+. Proč? Protože platím televizní (a rozhlasové) poplatky, nepříčí se mi za audiovizuální obsah platit. Všem těm HBO, Netflixům, Amazonům Prime a kdoví čemu jsem na chuť ale prostě nepřišel. U posledních dvou je to však z důvodu jazykové bariéry.

Apple Arcade

Češi jsou národ hrdý na jeho dabingové dovednosti a osobně mi nevadí počeštěná Futurama, ani Teorie velkého třesku atd. A to kolem toho byly tak vášnivé internetové diskuze. Titulky mi nevadí, v kině. U doma sledovaného obsahu chci ale relaxovat a ne šponovat oči na malé titule. Má angličtina totiž rozhodně není na takové úrovni, abych z hovorů pochytil vše, co bych rád.

iPhone XR je nejprodávanější v USA. Jako fakt?

 

Pirátství je zločin

Hojně se spekuluje, jestli Apple TV+ přinese alespoň české titulky. Díky lokalizaci domovské stránky do naší mateřštiny se dá předpokládat, že Apple má s Českou republikou jisté plány. Otázka je, jestli tedy bude jeden díl jeho pořadu uveden v premiéře celosvětově, i s místními titulky, nebo zda bude přítomno nějaké zpoždění. Pokud ano, celé placení služby by poněkud pozbývalo smyslu.

Piráti jsou a budou, a protože obsahu nemá být až takové množství, jistě se po uvedení brzy objeví i v bezbřehých vodách internetu. A kdo ví, kde hledat (a to ostatně i zcela legálně), bude tak mít k danému obsahu patřičný přístup, předplatné nepředplatné. Ono i ty titulky by tam mohly být dříve, než budou hotové ty oficiální.

Tímto v žádném případě k podobné aktivitě nenabádám, jen přemítám nad situací Applu a osobně jsem velmi zvědavý, čeho se na podzimek dočkáme. Už nyní máme ochutnávky nejen z pořadů For All Mankind, ale i Snoopyho ve vesmíru a nově také The Morning Show.