PříslušenstvíRecenze

Chcete nejpevnější držák na iPhone do auta? Vyzkoušejte Montar Car Mount (recenze)


České silnice, které jsou samý výmol, jsou na testování držáku do auta ideální. Montar Car Mount na nich zatím drží a dle jeho designérů ani nikdy nepustí.

Mít při řízení dopravního prostředku svůj mobilní telefon neustále na očích může být v mnohých situacích nebezpečné. Při řízení se tak vždy plně soustřeďte jen na to. Pokud však jedete do neznámých končin, potřebujete využít služeb navigace. V takovém případě může být telefon skutečně nápomocen. Držák Montar od společnosti WinnerGear vám jej vždy podrží tam, kde potřebujete.

car mount

 

Uchycení na dva způsoby

Držák je usazen do průhledné plastové krabičky a vyjma něho se uvnitř balení nachází už jen kruhová 3M nálepka. Držák totiž můžete mít připevněný jak na čelním skle vašeho automobilu, tak na palubní desce. K druhému použití slouží právě ona samolepící vrstva.

V prvním případě stačí Montar přiložit ke sklu na požadované místo a zaklapnout páčku u jeho základny. Tím jej k němu přicucnete. V případě jeho demontáže stačí páčku zase uvolnit a za jazýček na podložce držák sejmout. V druhém případě se hodí na palubní desku nalepit právě přiloženou podložku. Ta na své horní ploše nabízí hladký povrch, na který držák stejným způsobem, jako v prvním případě, přichytíte.

 

Vražedné čelisti

Čelisti hlavy dokáží bezpečně udržet zařízení do velikost displeje 6 palců. iPhone 7 Plus se do nich bez problému vejde i s nasazeným krytem. Aby byl telefon pevně držen, obsahují čelisti pogumované drážky. Ten v nich tak nemá šanci jakkoli klouzat. Pružiny, které je svírají, jsou opravdu pevné a nedovolí tedy žádnou nežádoucí vůli. U větších zařízení je však třeba vynaložit o něco větší sílu k uchycení telefonu.

Hlava čelistí drží na pohyblivém kloubu. Díky možnosti jeho natáčení o 360 stupňů tak můžete mít své zařízení polohováno jak na výšku, tak na šířku. Když následně chcete hlavu zafixovat, stačí utáhnout aretační matici. Vše je maximálně jednoduché.

 

Drží jako přibitý

Držák je vyroben kompletně z plastu. Zatím drží a to jak na skle, tak pohromadě. Díky tomu, že je uchycen na bezpečném místě, stále si zachovává i líbivý lesklý vzhled. O ten bych ani tak strach, jako o jeho čelisti, neměl. Pružiny se po čase jistě vytáhnou a je otázka, zda se někde nezačnou tvořit různé vůle.

Vývojáři Montaru jej označují jako jediný držák, který nikdy nespadne. Tato jejich slova mohu zatím na 100 % potvrdit. Co se totiž jeho funkce týče, zatím plní vše, co slibuje. I když seženete levnější řešení, to od WinnerGear tedy rozhodně není špatné. Aktuálně je na držák poskytována sleva a pokud se na stránkách přihlásíte, dostanete ještě 20% slevu s dopravou zdarma.

Jediný držák na telefon, který nikdy nespadne.

Strach z doručování ze zahraničí mít nemusíte. Je přímo na stránkách produktu je totiž poskytována 60denní lhůta na vrácení peněz a zároveň je poskytována dvouletá záruka. Případná zásilka vám bude doručována společností DHL. Pokud jste ale zvyklí nakupovat např. na Amazonu, za stejnou cenu – 29 dolarů, jej seženete i tam.

[box type=”success” ]

  • Dvě možnosti uchycení
  • Otočná hlava
  • Síla uchycení držáku i telefonu

[/box]

[box type=”error” ]

  • Celoplastová konstrukce
  • Větší rozměry

[/box]

Název: WinnerGear Montar Car Mount

Cena: aktuální cena v probíhající slevě cca 650 Kč (29,99 $)

Parametry: přizpůsoben k ovládání jednou rukou, rotace po 360 stupních, možnost upevnění na sklo i palubní desku

Kompatibilita: pro telefony s úhlopříčkou displeje až 6“, iPhone 7 Plus se vejde i s krytem

Rozměry: průměr základy 75 mm