iPhonePříslušenstvíRecenze

Spigen Stealth Universal Cradle – jeden z nejlepších držáků telefonu do auta


Do redakce jsme dostali na testování držák telefonu do auta Stealth Universal Cradle od značky Spigen. Jaké hodnocení si tento univerzální držák odnese? Dozvíte se v naší recenzi.

Držáky do auta jsou pro mě často omílané téma, jelikož jsem dlouho nemohl najít ten „správný”. Vyzkoušel jsem obyčejný plasťák z Číny, postarší značky Nokia, luxusnější clip od Exogear, ale až teď jsem konečně spokojen.

 

Krabička a obsah balení

Pokud máte nějaké to přísluešenství od Spigenu, jistě jste si všimli oranžové barvy, kterou společnost používá na krabičky. U tohoto držáku tomu není jinak. Na krabičce se nachází nějaké to info, piktogramy a detailní obrázky.

Uvnitř se pak ukrývá samotný držák; instrukce, jak ho správně upevnit na palubní desku; dva hadříky napuštěné alkoholem pro důkladné očištění povrchu před přichycením, a již tradiční kartička s kódem pro ověření pravosti produktu. Nic víc, nic míň.

 

Kvalita zpracování, materiál a vzhled

Držák je vyroben z jednoho kusu velmi kvalitního tvrdého plastu, který se dá v kloubu ohýbat. Vnější povrch je matně černý, uvnitř je pak použitý pogumovaný plast v modré barvě, který zamezí jakémukoli poškrábání telefonu. Vše je naprosto prvotřídně zpracováno, to prostě Spigen umí. Držák používám už téměř dva měsíce a stále vypadá jako nový. Vůbec bych se nebál, že by se kloub poničil, případně popraskal.

Stealth Universal Cradle je designový doplněk pro vaši palubní desku, který vám spolujezdci budou chválit.

Co se se vzhledu týče, jedná se o „designovku” – kdo se mnou jel v autě, ihned si ho všiml a pochvaloval si jeho vzhled a provedené.

 

Uchycení na palubní desku a vkládání telefonu

Jak jsem již zmínil výše, v balení jsou dva hadříky napuštené alkoholem, kterými důkladně očistíte palubní desku. Pak už jen stačí sloupnout krycí fólii lepicí plošky na spodní straně držáku, a přichytit. Zde platí pravidlo „dvakrát měř, jednou řež”. Lepicí ploška drží opravdu důkladně, a tak si dobře rozmyslete, kam chcete držák umístit.

Celé kouzlo spočívá ve vkládání telefonu jednou rukou jedním pohybem. Navíc lze telefon umístit do dvou poloh, takže si ho můžete více naklonit, například když by vám na displej svítilo sluníčko. Vyndavání je též naprosto jednoduché, stačí telefon uchopit, lehce nadzvednout a vyjmout. S mým iPhonem 6 Plus nemá držák problém – u ostatních se na to nedá spolehnout. Po vložení se telefon ani nehne, takže klidně můžete vyrazit i na polské silnice.

 

Závěrem

Držák telefonu v autě je v dnešní době standardem. Chce to ale takový, abyste byli při řízení co nejméně rušeni a vkládání, případně vyndavaní telefonu, bylo co nejrychlejší a nejpohodlnější. To vše Spigen Stealth Universal Cradle splňuje na jedničku s hvězdičkou. S dřívějším clipem od Exogearu jsem musel použít obě ruce, což při řízení nepřipadalo v úvahu. Můžu vřele doporučit všem řidičům.

[box type=”success”]

  • Provedení
  • Vzhled
  • Jednoduchost vkládání/vyndavání telefonu
  • Pojme i „pádlo” iPhone 6 Plus
  • Dva možné úhly naklopení

[/box]

[box type=”error”]

  • Žádný jsem nenašel

[/box]