Příslušenství

Díky krytům Smart Battery Case zase přichází zmínka o AirPower. Možná se ji dočkáme již brzy


Apple včera začal prodávat kryty Smart Battery Case pro nové iPhony a v Malajsii mu u jejich popisu unikla jedna zajímavá informace. Týká se nabíjecí podložky AirPower.

Na sociální síti Twitter se začaly objevovat otisky obrazovky z malajského Apple Online Storu, které zmiňují, že kryty Smart Battery Case je možné nabíjet i skrze bezdrátovou Qi nabíječku Applu AirPower. Háček je jen v tom, že toto příslušenství ještě nespatřilo světlo světa.

Nabíjecí Qi podložka Apple AirPower byla spatřena na vídeňském letišti. Bohužel se jedná o kopii

 

V ostatních jazykových mutacích obchodu je přitom jen řečena plná podpora pro certifikované bezdrátové Qi nabíječky bez bližší jejich specifikace. Tato „mylná“ informace tak již samozřejmě byla ze stránek odstraněna. V Malajsii však možná ví něco víc, než my, anebo se nabízí ještě jedno vysvětlení.

AirPower

Text, který kryty Smart Battery Case popisuje, by měl být ve všech jazycích stejný. Apple jej tak mohl mít připravený již nějakou dobu dopředu a jen čekal, až uvede kryty do prodeje. Protože ale počítal, že v tu dobu bude již AirPower k dispozici, měl ji v popisu také uvedenou. Pro malajský trh však zapomněl onu zmínku z textu nakonec smazat.

Apple tak nejspíše s AirPower nějakým způsobem stále počítá. Na tuto podložku je totiž stále odkazováno v novějších příručkách pro telefony iPhone. Apple nicméně sliboval, že podložku uvede na trh v roce 2018, což se mu evidentně nezdařilo, i když již kolují zvěsti, že ji Apple zavedl do výroby. Uvedl tak magazín ChargerLab, který cituje svého zdroje v tom, že Apple již AirPower vyrábí v čínské firmě Luxshare Precizion. 21. ledna by se pak měla výroby ujmout i společnost Pegatron.

Dle těchto informací by to tedy mohlo znamenat, že by se AirPower začala prodávat v prvním čtvrtletí roku 2019. Po roce a půl od samotného jejího představení.

Apple 2018 – co všechno představil a čeho jsme se nedočkali?

 

 

Co vlastně AirPower umí a proč na ni čekáme tak dlouho?

AirPower by měla zvládnout nabíjet až tři zařízení najednou, čili iPhone, Apple Watch, a také novou generaci sluchátek AirPods, na kterou čekáme stejně dlouho, jako na tuto podložku. Je přitom jedno, kam jaké zařízení po ploše podložky položíte.

AirPody bezdrátové nabíjení přinesou už příští rok, nový design až v roce 2020

Při maximálním výkonu by totiž mělo nabíjení fungovat kdekoli po ploše podložky. A právě díky tomu má být toto příslušenství tak jedinečné. A také právě díky tomu má asi takové zpoždění.

Zdroj: Macrumors.com