iPhonePříslušenství

Smart Battery Case pro nové iPhony je tu. iPhone X nenabije


Tak, jak informovaly různé zdroje, Smart Battery Case pro iPhone Xs, Xs Max a XR jsou skutečně tedy. Loňský iPhone X s krytem ale nenabijete.
Apple oficiálně uvedl nové příslušenství v podobě Smart Battery Case pro iPhone Xs, Xs Max a XR do svých Apple Online Storů a další kusy míří do kamenných prodejen a k APR distributorům. Potvrdily se tak všechny informace, které v průběhu posledních měsíců nezávisle na sobě přineslo hned několik zahraničních serverů.

Smart Battery Case se objevil v ikonách iOS 12.1.2

Nová pouzdra jsou určena pro všechny tři modely roku 2018, tedy iPhone Xs, Xs MaxXR. Každé z nich je přitom nabízeno v černé a bílé variantě. Designem připomínají starší Smart Battery Case, jelikož jsou taktéž silikonové a mají vystouplá záda. Ztratily však charakteristickou „dvojitou bradu“, nyní je hrbolek jeden a více uhlazenější.

Apple oficiálně udává, že iPhone Xs díky Smart Battery Case získá až 33 hodin pro hovory, 21 surfování na internetu nebo 25 hodin přehrávání videa. Větší modely nabízí místy dokonce více. Kryt pro Xs Max přidá 37 hodin telefonování, 20 hodin surfování, 25 videa. Model pro XR 39 hodin telefonování, 22 hodin webu a 27 hodin videa.

A to vše i přes menší velikost přídavné baterie, což už zjistili někteří z recenzentů produktu. Reálná kapacita by totiž měla být pouze 1 369 mAh. Předpokládejme tedy, že Apple opravdu udává pravdivá čísla.

Smart Battery Case pro iPhone Xs, Xs Max a XR

Smart Battery Case není pro iPhone X

Všechny tři kryty plně podporují bezdrátové nabíjení o standardu Qi, takže můžete využít svou současnou bezdrátovou nabíječku k iPhonu. Co ale nepotěší, jsou dvě věci. První z nich je už typicky Applovská cena, která narostla na závratných 3 490 Kč s daní. Obhájit si tuto investici bude muset každý zájemce, zejména když výrobci třetích stran nabízí mnoho srovnatelných alternativ za menší cenu.

Druhou věcí pak je nekompatibilita Smart Battery Case s iPhone X. Ačkoli varianta pro Xs téměř sedí na iPhone X, iOS okamžitě zobrazí upozornění o nekompatibilním příslušenství. Není tak už potřeba řešit ne zcela pasující výřez pro fotoaparát nebo překrývající se průduch mikrofonu a reproduktorů.

Zdroj: 9to5Mac