Warning: Undefined variable $devurl in /data/web/virtuals/29377/virtual/www/wp-content/plugins/squared-appstorebox/squared-appstorebox.php on line 205
Představte si, že jste někde, nevíte kde, nevíte, co tam děláte, ani to, kdo vůbec jste. Tak tak je na tom hrdina titulu Lifeline: Whiteout. Jednoduše blbě.
Tento seriál je zaměřen na jeden i více herních titulů, které zrovna hraji, nebo jsem hrál, v uplynulém týdnu. Nejedná se o recenzi, návod, a ani žádné škatulkování, spíše jde jen o takovou polemiku nad tím, jak jsem na těch hrách vlastně závislý.
Série Lifeline je moje srdcovka. Všechny díly jsou prostě skvělé – skvěle napsaný scénář s nutností vašeho zásahu prožíváte tak, jako kdyby se opravdu děl. Může za to i to, že se děje právě teď a tady, kdy s pomocí notifikací zejména na Apple Watch vás opravdu pohltí. Kdo jste zachránili Taylora v prvním díle, mohli jste s ním pokračovat ještě v podtitulu Silent Night. Vyjma toho vyšly ale ještě další díly v podobě Lifeline 2, Crisis Line, anebo právě Whiteout, kterému se chystá postapokalyptické pokračování.
Seznamte se s Adamsem (je-li to tedy jeho pravé jméno)
Pořád se jedná o strhující textovou adventuru, ve které prožíváte peripetie hlavní postavy uvedené do značně svízelné situace. Vaším úkolem pak není nic jiného, než daného „postiženého“ udržet vaším správným rozhodnutím naživu. A i když jsou vaše odpovědi víceméně černobílé, i tak vás to bude bavit.
Mít osud nějakého ubožáka ve svých rukou, je totiž lákavé téma. Budete-li charakterní, můžete se ho pokusit zachránit v co nejkratším čase. Jste-li grázl, můžete si počítat, kolikrát chudáka V. Adamse stihnete zabít, než se dostanete ke konci – ať už sil, nebo samotného příběhu, který má několik různých scénářů právě dle toho, jak se s jeho životem rozhodnete naložit. A jestli je Adams Adamsovo pravé jméno, se také vlastně neví.
Tentokrát se děj odehrává v zasněžené pustině, s rozbitým skútrem, tajemným (ale zamčeným) kufříkem, ztroskotaným vrtulníkem a v dáli blikajícím červeným světlem, mezi kterým Adamse dělí ledová řeka. Aby toho nebylo málo, neví, kde je, kdo je, co tam dělá a proč. K zjištění všech jeho otázek mu musíte posloužit vy – jediná osoba, které se svým komunikátorem náhodně dovolal.
Opravdu real-time zážitek
Základní principy jsou stále zachovány, protože stále fungují. Díky real-time hraní, když Adams něco opravuje, do něčeho se dobývá, někam jde, spí, nebo jí, vy čekáte, než se vám opětovně ozve. Díky tomu ve vás hra nechá takový zážitek, pro který je tak ceněná. Kdo nevyzkouší, nepochopí. Velkou roli zde tak hrají notifikace a to obzvláště pokud vám chodí na vaše zápěstí.
Škoda, že pro vyřešení všech záhad musíte být zdatní v některém z obsažených jazyků, mezi kterými naše mateřština bohužel není. Někdy ale stačí použít Google překladač, nebo nějakou variantu prostě střelit s tím, že to nějak dopadne.
Lifeline Library
V aplikaci Lifeline Library najdete všechny tituly z Lifeline univerza. Můžete si zde zahrát nejen minihru v podobě skákajícího Taylora, ale je zde k dispozici i titul Silent Night a to zcela zdarma. Pokud tedy nevíte, zda je tento žánr her pro vás, můžete si jej zde vyzkoušet bez peněžní investice. Vyjma toho si zde můžete stáhnout nějaké tapety s tématem her, nebo se podívat na trailer ke hře Lifeline: Whiteout 2, kterého se snad již brzy dočkáme.