Aplikace a Hry

Co právě hraji – real time textovka Lifeline


Není dobré ztroskotat na pustém ostrově. Není dobré být zapomenut na Marsu. Není dobré ztroskotat na Marsu. Není dobré být zapomenut neznámo kde ve vesmíru. Není dobré ztroskotat neznámo kde ve vesmíru. Je dobré hrát hru Lifeline.

Tento seriál je zaměřen na jeden i více herních titulů, které zrovna hraji, nebo jsem hrál, v uplynulém týdnu. Nejedná se o recenzi, návod, a ani žádné škatulkování, spíše jde jen o takovou polemiku nad tím, jak jsem na těch hrách vlastně závislý.

Haló? Slyší mě někdo? Tak začne vaše konverzace s Taylorem, ztroskotaným „kosmonautem“ (spoiler – uvozovky proto, že sám se za něho nepovažuje) na neznámem měsíci neznámé planety alespoň známé sluneční soustavy. Což je sice fajn, protože ví, jak samotnému slunci nadávat, ale to je mu tak jediné platné. A jaká je v tomto příběhu vaše úloha? Zachránit ho.

 

Leze, leze, po železe

Loď chřustla, to se dozvíte hned na začátku. Taylor přežil, to je také jasné, když s vámi „hovoří“. Co má ale dělat? Stres, zoufalství a bezmoc s ním cloumají, a vy mu tak musíte radit co dál. Zda dobře, či špatně, už uvidíte sami. Nejprve jej tak pošlete buď k přídi, či zádi jeho rozpůlené hvězdné lodi a od toho se začne odvíjet příběh a putování (ne vždy) pustou krajinou.

To samozřejmě nějakou dobu trvá, a protože se hra odehrává v reálném čase, než Taylor někam dojde, chvíli si počkáte. Až dorazí na místo nebo ukončí danou činnost, sám se vám ozve pomocí notifikace. Danou situaci tak můžete vyřešit nejen na zamčeném displeji svého iOS zařízení, ale klidně i na Apple Watch, na kterých tato hra dává o to větší smysl.

 

Nedá pokoj, dokud reset

Hra má konec a doberete se jej zhruba za tři dny. Tak dlouho to tedy alespoň trvalo mně a to, nutno přiznat, že mi při tom Taylor dvakrát zemřel. Když se tak stane, máte na výběr ze dvou variant – začít příběh znovu, anebo se vrátit do některého sporného rozhodnutí a vyzkoušet jinou variantu. Nijak jsem přitom na pilu netlačil, a když jsem neměl čas, ztroskotanec prostě počkal, až si jej na něho udělám.

V App Storu je dozajista hodně podobných děl (minimálně ještě dva díly od stejných vývojářů), ale Lifeline je originál. A stojí za to. Příběh budete opravdu prožívat a Taylora se budete snažit zuby nehty ochránit před vším, co jej na jeho strastiplné cestě čeká. Ale žádné prozrazování příběhu, jen si jej sami rozlouskněte. Kdybyste však chtěli něco probrat, určitě se ozvěte do komentářů pod článkem a klidně podebatujeme nad tou kterou kritickou volbou.

Upozornění závěrem – pro kompletní pochopení všech informací to chce opravdu dobře ovládat anglický jazyk, leč i já, jakožto věčný začátečník, jsem příběhem proklouzl natolik zdárně, abych jej pochopil a vyřešil. Někdy, když totiž opravdu nerozumíte, prostě tipnete, a buď to vyjde a později se chytnete, nebo se jednoduše vrátíte. Nezapomeňte taky na všemocný Google překladač.

icon
Lifeline...3 Minute Games, LLCGames49,00 KčStáhnout
icon
Lifeline: Silent Night3 Minute Games, LLCGames49,00 KčStáhnout
icon
Lifeline 23 Minute Games, LLCGames49,00 KčStáhnout