iOSRecenze

Overkill 2 – parádní česká akce (recenze)


Měsíc se s měsícem sešel a vy všichni akcechtiví se již po celou tuto dobu můžete těšit z „tunění“ vašich bouchaček a jejich následného používání v ostrém boji proti neutuchajícímu přívalu nepřátel. Nejen pro vás, ale hlavně právě pro ty, jež tento titul zatím míjel, zde máme naši recenzi. Ale pozor! Pokud dočtete až do konce, vězte, že budete mít silné nutkání hru vyzkoušet. Poté již nebude cesty z této závislosti zpět!

O původním titulu Overkill jste se mohli dočíst v „závisláckých hrách“ 21, o jeho pokračování na Applišti vyšel první pohled i s videoukázkou ze hry. A jak se tedy tento nový počin hraje? Naprosto báječně! České studio Craneballs odvedlo pořádný kus práce. První díl byl dobrý, druhý je však pecka, která vám způsobí závislost na 100%.

[quote align=”center” color=”#999999″]Vylepšovalo se ve všech směrech![/quote]

Hned po načtení menu vidíte novinky Overkill News, které vás informují o aktuálním dění ve hře. K těm se však ještě dostaneme. Klasický výčet možností typu Play či My Profile, v kterém můžete vidět nejen sebe, ale i své přátele hrající hru, rozšiřuje možnost zakoupení speciálních medailí v obchodě Medal Store, či tzv. Killpedia, ve které se dovíte vše o vašich protivnících, herních módech, bonusech atd.

IMG_8178

Chcete-li se vrhnout do bitevní vřavy, musíte se nejprve vybavit pořádnou zbraní. Po stisku Play se vám zobrazí kompletní přehled dostupných (z počátku samozřejmě spíše nedostupných) „kvérů“. Některé jsou k dispozici za dolary, které vyděláváte hraním a některé jsou dostupné právě za medaile. Ty si buď koupíte v obchodě, či je získáváte plněním misí ve hře. Dalo by se tak říci, že jestli chcete hrát s lepším vybavením, logicky si tak to své musíte odehrát i s vybavením horším, anebo investovat nějaké Euro do medailí. Hra jde však hrát bez jediné investice, jen se nejspíše trochu více zapotíte.

IMG_8191

Pokud máte zbraň koupenou, můžete ji jít hned vyzkoušet na bitevní pole. Pokud ale nebudete spěchat, vyplatí se podívat do možností jejího vylepšení. Zde se před vámi totiž odhalí v celé své kráse a hlavně ve 3D zpracování. Pro fanoušky střelných zbraní ráj. Máte zde nabídku různých vylepšení, které se vám hned živě na zbrani promítnou a ukáží vám, jaké statistiky zvyšují. Ale zadarmo to není. Buď již musíte mít vyděláno, nebo musíte obětovat nějakou medaili. Je ale fakt, že z ořezávátka se postupným „tuněním“ stává nemilosrdný smrtonoš! Zbraň také můžete vyexportovat do galerie obrázků, nebo se s ní pochlubit přímo na Twitteru pod #overkill2 hashtagem.

IMG_8211

A co samotná hra? Princip hraní zůstal zachován. Opět nepřátele vykukují v oknech, schovávají se za zdmi, přicházejí a odcházejí. Vaší snahou je zneškodnit je dříve, než na vás začnou střílet. Mimo nových lokací se změnili i protivníci, kteří jsou nyní 3D a mají jiné „kombiné“. Nově můžete sestřelovat na vás hozené granáty a nově máte na výběr ze dvou mířících módů. Mimo zachování toho osvědčeného starého, přibyl jeden, sice efektnější, zato podle mého subjektivního názoru méně přesný. Kdyby jste se ptali, jestli je nadále přítomen AirStrike, tak odpověď je ANO! Jeho dopad je stejně drtivý jako v díle prvním, avšak vypadá doslova bombasticky, nebudete se ho moci nabažit.

IMG_8205

Při hře plníte dílčí mise jako je zabít určitý počet nepřátel, vydělat několik peněz, sebrat spousty bonusů, které, po jejich splnění, se odrazí na výši vašich zkušenostních bodů, a také vám z nich přibude zářez v Game Center. V něm najdete 57 položek, které rozhodně nebude jednoduché splnit! Mimo Singleplayer misí můžete plnit i tzv. Realtime Mission. Zde je třeba vaším úkolem střílet nepřátele jen do nohou, začeš dostanete 2XP body a 10 dolarů navíc za jedno zabití. A to se vyplatí! Jsou však časově omezené, takže neotálejte.

IMG_8202

V úvodu článku byla zmíněna sekce s novinkami. Ty, mimo jiné, přinášejí informaci o nové zbrani v obchodě Black Market. V něm v pravidelných intervalech přibývají ty, které jsou momentálně v nějaké slevě. Ušetřená „kačka“ se vždy hodí, navíc, pokud ji můžete investovat do různých vylepšení (vylepšovat totiž nemusíte jen zbraně, ale kupujete si i různé přilby a neprůstřelné vesty). Abyste nekupovali zajíce v pytli, lze si zbraň naštěstí i vyzkoušet. A kde jinde, než rovnou v boji.

 

Teď něco k multiplayeru

Prozatím je multiplayer v podobě Gunmaster. To znamená, že je asynchronní. Nahrajete skóre a čekáte, jestli vás soupeř porazí. Druhou možností je, že začínáte hru jako druhý a to pak vidíte, jak si počínal váš protivník, vidíte i jeho zaměřovač a zároveň skóre v reálném čase. Motivace střílet lépe je pak v tomto případě obrovská.

IMG_8199

Gunmaster má 9 kol a v každém z nich se používá jiná zbraň. Hráči tedy proti sobě hrají vždy se stejnou zbraní, ale pokud ji už vlastní, mohou si ji vylepšit podle svého přání. Každé kolo nabízí vyšší odměny a nejlepší zprávou pro ostřílené matadory je, že za výhru ve vyšších kolech získají medaile. Klasický multiplayer z prvního dílu se samozřejmě také chystá, ale bude to na delší dobu.

IMG_8208

 

A co plánované aktualizace?

Je připravovaný tzv. Headshot Zone – nový Endless Singleplayer mód, v němž vám bude neustále ubývat čas a musíte střílet „Headshoty“, za které vám přibývají cenné sekundy navíc. Skóre se počítá jako násobek celkového času, který jste se ve hře vydrželi a průměrné přesnosti, kterou jste nahráli. Mód půjde hrát na všech mapách, takže vás čekají také tři nové žebříčky, které se budou nově zobrazovat přímo na mapě. Také se plánují týdenní turnaje v Survival módu s různými výhrami za umístění.

IMG_8186

 

Trocha čísel

Celkem má Overkill 2 na svém kontě již přes dva miliony stažení. V Americe se v iPhone žebříčcích vyšvihl na sedmnáctou příčku Overall, v žebříčku pro iPad dokonce na místo páté. I u nás slušně bodoval a atakoval přední příčky TOP žebříčků.

IMG_8206

Co se týče sázek, o kterých jsme se zmínili v článku o závislostech a byl věnován právě studiu Craneballs, tak ještě není dostatečně dlouhá doba na nějaké závěry. Ale rozhodně vás o tyto informace nepřipravíme a hned co budeme něco vědět, rozhodně vše pustíme do éteru. Ohlasy na hru jsou každopádně skvělé, Overkill 2 má na App Store stabilně 4,5 hvězdiček.

 

[divider][space height=”20″]

[list type=”check”]

  • 1. množství zbraní a jejich vylepšování
  • 2. hra vám vydrží opravdu na dlouho
  • 3. můžete si vybrat ze dvou módu míření

[/list]

[space height=”20″]

[list type=”delete”]

  • 1. zbraně i jejich vylepšování je dost drahé
  • 2. četné načítající obrazovky

[/list][space height=”30″]

Aplikace: Overkill 2

Velikost: 175 MB

Cena: Zdarma

 

[message_box title=”Soutěž” color=”blue”]

Vývojáři nám poskytli možnost obdarovat jednoho výherce osmi sty Overkill medailemi. Kdo nám tedy do komentářů pod článek jako první odpoví, je-li ve hře obsažena legendární zbraň AK-47 a jaký má GUN RANK, ten je získá!

Soutěž končí, až bude v komentářích správná odpověď. Od výherce poté budeme potřebovat UDID číslo jeho zařízení, které nesmí mít Jailbreak. Rychlost připsání medailí vítězi může mít, dle závislosti rychlosti komunikace výherce/redakce/vývojáři, časovou prodlevu pár dní.

[/message_box]