Aplikace a HryHry způsobující závislostiOS

Hry způsobující závislost #21


V dalším „závisláckém“ okénku se podíváme do Ostravy na zoubek studiu, jehož vývojáři propadli hrám naplno! Do jejich pracovního dne se prý musí vejít alespoň hodinka pořádného hraní. Jde tak v Craneballs Sudios LLC o práci snů?

Chcete-li se vyvarovat vytvoření závislosti, tento článek raději nečtěte! Redakce Appliště.cz nenese odpovědnost za žádné problémy, které vám tyto hry mohou způsobit.

Mohlo by se zdát, avšak samotní zaměstnanci svorně dodávají, že nesmí být měsíc před vydáním nového titulu. Tak, jako je tomu právě v tomto čase, kdy je na spadnutí uvedení titulu Overkill 2 v App Store. Mnozí tedy ani nespí, natož aby si ještě „hráli“. O tom ale později. Co jsou tedy lidé z Craneballs vlastně zač?

logo

Tato společnost vznikla na přelomu let 2008 a 2009 a kde jinde, než v garáži jednoho ze tří zakládajících členů (Podobnost se založením Apple čistě náhodná?). V těchto podmínkách se po nocích vyvíjela jejich první hra, která byla odrazovým můstkem k dalším úspěšným titulům. Vrchol přišel se střílečkou Overkill, která v Americe roku 2011 dosáhla v overall žebříčku až na první místo! Tým se tak mohl rozšířit na nynější dvě desítky lidí, které vyznávají stejnou myšlenku, se kterou studio Craneballs vzniklo.

Vyrábíme takové hry, které bychom sami hráli. Od hráčů pro hráče.

Již jsem zmínil (a ještě zmíním) práci na Overkill 2, co ale studio dále chystá? Na čem se právě pracuje? V první řadě se seznamuje s Unity, ve kterém se vytváří nová AAA střílečka. Hotova je první úroveň a ta se teď statečně testuje. Víc jsem se k titulu bohužel nedozvěděl. Také se chystá nové vydání stealth-action line-drawing hry 33. Divize. Titul je situován do druhé světové války, nově s retina grafikou a novými herními prvky. Jeho hlavní náplní bude dostat vojáky spojenců přes německé hlídky.

dýchánek
Válečná porada či „pařanský“ koutek?

 

Popis závislosti:

U načítajících obrazovek několika her těchto Slezanů jste mohli postřehnout hlášku: „Děláme hry, které mají koule!“ Potřebuje to snad více vysvětlovat? Jejich tituly si vás získají. Ať už se jedná o hříčku Super Rope, kde lezete a lezete a lezete, nebo o střílečku Overkill, kde zase převážně střílíte a střílíte a střílíte!

balls

Overkill

Přes 12 miliónů stažení do zařízení, přes 160 miliónů minut herního času a na 2 miliardy zabitých nepřátel. To vše za dva roky existence. To je pro tuto střílečku opravdu slušná bilance! Jedná se sice o FPS, neprocházíte zde ale lokacemi, nepřátelé také nečíhají za každým koutem a ani nehledáte tajné chodby s novými zbraněmi. Lokace jsou statické, nepřátelé také vykouknou vždy na těch samých místech. Tak proč je tato hra tak unikátní? Její zpracování je natolik intuitivní, že vás naprosto pohltí!

OK_M

Vyberete si mód (Survival, Multiplayer, Singleplayer), chopíte se zbraně, naládujete ji náboji, přikoupíte lepší hledí či větší zásobník a jdete do boje. Na mapě (postupně odemknete 5 lokací) pak vidíte zaměřovač své pušky nebo i rotačního kulometu či bazuky (celkem na vás totiž čeká 18 zbraní), který slouží, jak jinak, k zaměření vašich nepřátel. Kam ukážete prstem, tam budete mít hledí a tam také budete střílet. V každé lokaci na vás čeká 20 vln, které musíte přežít, abyste se dostali k té poslední, pojmenované HELL WAVE! Je asi jasné, že to nebude žádná brnkačka.

OK_1

K tomu tedy potřebujete pořádný palebný arzenál, na který si ale také musíte vydělat. Stačí však jen hrát hru, za zabité nepřátele totiž dostáváte peníze a za ty pak můžete uskutečnit kýžené nákupy. Pokud se vám nechce vydělávat, je možnost za reálné peníze dokoupit peníze herní. Overkill je zdarma a bez jakékoli další investice, jde také dohrát!

OK_2

Overkill 2

Již jsme nakousli, na čem se v Craneballs poslední dobou pracovalo. Jste-li netrpěliví, máme pro vás opravdu potěšující zprávu! Finální verze hry již byla odeslána Applu a probíhá jeho schvalovacím procesem – dvakrát byl totiž tento koloběh přerušen. Jednou kvůli časově omezenému in-app nákupu, který však ve hrách jako CSR Racing nebo Clash of Clans normálně funguje, poté byly výhrady ohledně Úspěchů v Game Center. Jelikož vývojáři chtějí při vydání získat banner v americkém iTunes Store, protáhne se review proces na tři týdny. Ve čtvrtek 4. dubna by ale tento titul měl již být zdarma ke stažení v App Store.

OK2

A co nás v pokračování čeká? Hlavně to budou 3D protivníci, arzenál třiceti zbraní s až dvěma sty možnými vylepšeními, 3D zobrazení zbraně v obrazovce s vylepšeními, možnost zvyšování si životů pomocí lepších vest a kalhot, bude obsažena nová jednotka žoldáka s granátometem (a s ním i spojená nová herní vlastnost – granáty se dají sestřelit ve vzduchu), nebo Survival mód s novou mechanikou bodování. Následuje asynchronní Multiplayer (další snaha vývojářů do budoucna bude implementovat více typů Multiplayer módů), těšit se můžeme i na Black Market, kam budou průběžně posílány nové a unikátní zbraně.

OK2_3

Další žhavou novinkou je profil na stránkách overkill2.com, na kterém se pilně pracuje. Za přidané kamarády dostanete bonusy ve formě granátů nebo lékárniček a získat lze i bojová vesta. Už teď se zde také dá shlédnout teaser hry a po registraci můžete získat MP 40 zdarma.

OK2_2

Celé studio je nedočkavé, jak fanoušci titul přijmou. Mají dokonce sepsanou tabulku, kde si všichni vsázejí na úspěch. Pokud bude hodně veliký, budou někteří muset provádět opravdu husarské kousky! Přibrat 30 kilo díky pojídání hamburgerů, vytetovat si henou na čelo Overkill 2, oholit si tři roky pěstované vlasy a podobné perly. A my vás o průběhu těchto šíleností budeme informovat!

 

SuperRope

Leze, leze po železe, nedá pokoj než nespadne. Jednoduše by se tato hra dala charakterizovat jako „běhačka“, ve které neběžíte, ale lezete po jakýchsi lanech stále výš a výš k nebesům. A to doslovně, protože v poslední úrovni se ocitnete až ve vesmíru. Na výběr máte ze sedmi unikátních charakterů, jako je například prasátko, ježek nebo pan Klobása. V samotném hraní máte na výběr také a to sice z módů Classic a Time.

SP_2

Během průběhu vašeho snažení o dosažení co nejvyšší nadmořské výšky, sbíráte nejen bonusy v podobě zrychlujících raket či čepiček s vrtulí, ale hlavně zlaté dukáty. Za ty si pak v obchodě můžete zakoupit životy navíc, ochranné přilby chránící vás před padajícími piany, či třeba vylepšit dolet právě u těch bonusů, které sbíráte během samotného lezení.

SP_3

Jednoduchá grafika, jednoduché pojetí, jednoduchá hratelnost, neuvěřitelná návykovost. Tak, jak to u těchto typů her bývá. Úspěchy ani Žebříčky v Game Center nechybějí. Můžete tedy směle začít zdolávat vrcholné výšiny a započít o ně boje s přáteli (i nepřáteli).

 

Fish Heroes

Základna fanoušků hry Angry Birds je obrovská. Tato hra se jí nechala mírně inspirovat, i když si z předlohy bere jen ten námět samotného boření. Místo ptačích hrdinů si představte hrdiny rybí, přidejte k nim pestrý podmořský svět a 3D grafické zpracování, kde se kolem žraločí pevnosti, kterou chcete zbourat, můžete otáčet kolem dokola.

FH

Máme zde hrdiny jako je pan Puffer nebo pan Whalle, setkáme se ale i třeba s chobotnicí Octopusí. Tato svérázná parta se s ostatními rybími hrdiny snaží zachránit menší kamarády před jistou zhoubou v konzervárně vlastněné žraločí mafií! Hra obsahuje na 130 záludných úrovní, ve kterých budete muset použít svůj důvtip v kombinaci se speciálními dovednostmi vaší rybí demoliční čety. Hra obsahuje i synchronizaci pomocí služby iCloud a čeká na vás 27 Úspěchů v Game Centeru.

 

BlimpBlimp HD

Tento titul byl vydán po šesti měsících vývoje v červnu roku 2009. Hra spadá do žánru „lítaček“, nebo chcete-li, létajících adventur, v které akcelometrem ovládáte vzducholoď veterána Zeda Pelina. Ten na planetce napadené zlou mocností pomáhá tamnímu hnutí odporu.

Blimp

Celý příběh je vyprávěn poutavými komiksovými scénami před každou z misí. A vaším úkolem je zachraňovat nejen osoby, ale i cenné zboží, umisťovat sabotérské bomby a samozřejmě, ničit nepřátelské jednotky. Hra obsahuje 20 krásných, ručně kreslených úrovní, roztroušených kolem temných lesů, dolů, skal a zasněžených hor. Ve hře ale nenajdete Game Center, což je jasným negativem této jinak velice zajímavé hry.

 

Další hry od Craneballs Studios LLC:

 

Monorace

Tento titul je velice neobvyklou „kuličkovkou“. Vyberete si jednoho ze tří hrdinů, kterého posadíte do nezvyklého vozítka a dáte se na strastiplnou cestu v některém z pěti možných světů. A ač to zní triviálně, počítejte s vysokou koncentrací nástrah číhající za každým rohem!

 

Superfall Pro

Kam až jste dolezli v titulu Super Rope, odtud budete pro změnu v této hře padat. Přitom se musíte snažit, aby to bylo co nejhlouběji. A aby to nebylo zas tak jednoduché, bude vám ve volném pádu překážet opravdová spousta objektů. Hra je protkána realistickou fyzikou a je velice pěkně zpracována. Jen škoda, že nebyla již dlouhou dobu aktualizována, a proto nenabízí integraci Game Center.


Chcete-li vyhrát redeem kód na hru od Craneballs Studia, odpovězte nám do komentářů pod článek, který titul vyvinulo toto studio jako první. Na ten jistý titul vám pak pošleme právě onen kód. Vaše odpověď však musí být jako jedna z prvních třech správných! Soutěž končí, až budou v komentářích tři správné odpovědi. Poté se s výherci domluvíme na odeslání kódů.

S vývojáři jsme se domluvili ještě na jedné speciální soutěži! Vy, kteří hrajete Overkill, můžete získat 1000 medailí do této hry v hodnotě 800 Kč. Pokud jste titul hráli, či právě hrajete, pak jistě víte, k čemu ony medaile slouží. Budete-li první, kteří nám to napíší do komentářů, medaile budou vaše. A čím přesněji to bude, tím lépe.

V jednom komentáři mohou být odpovědi na obě otázky. V případě výhry soutěže o medaile, budeme požadovat vaše UDID číslo zařízení – medaile dostanete pomocí in-app nákupu.