iPhone

iPhone 2018 možná bude podporovat Apple Pencil a bude mít 512 GB interní paměť


Další analytická společnost přišla s dalšími možnými informaci o podobě nových telefonů iPhone 2018. V něčem má však možná přece jen pravdu.

Když to vezmeme pěkně popořadě, tak „nejlevnější“ nový model iPhonu bude mít úhlopříčku jeho LCD displeje 6,06 palců, paměť RAM bude o velikosti 3 GB a vnitřní úložiště bude nabízet buď 64 nebo 256 GB. Telefonu nebude chybět FaceID a dokonce se dočká možnosti použití dvou karet SIM. Cena tohoto modelu by pak měla být mezi 699 až 745 dolary (cca 16 až 17 tisíc Kč).

Druhý v řadě, iPhone s úhlopříčkou displeje 5,85 palců, již bude nabízet technologii AMOLED. Paměť RAM bude 4 GB, paměť interní vzroste až na 512 GB, přičemž budou k dispozici i 64 a 256GB varianty. S tím se zvýší i cena, která by se měla pohybovat v rozmezí od 899 do 949 dolarů (cca 20 tisíc až 22 Kč).

iPhone 2018

Vrcholový model telefonu iPhone 2018 bude ten s úhlopříčkou AMOLED displeje 6,46 palců. I on poskytne 4GB paměť RAM, i on bude prodáván až ve variantě s 512 GB interní paměti. Díky své velikosti by mohl obsahovat i prostor pro dvě karty SIM. Tak tedy alespoň říká analytická společnost TrendForce a to nehledě na to, že je to spíše proti záměru Applu slot pro kartu SIM ze svých zařízeních úplně odstranit a namísto ní používat SIM kartu elektronickou. Cena tohoto iPhonu by pak měla být více než 1 000 dolarů (23 tisíc Kč)

 

Apple Pencil na iPhonu? Skutečně?

TrendForce dodává, že by nové iPhony měly umět pracovat s Apple Pencil. Které to však budou, nespecifikuje. Přímo by se sice nabízel nejvyšší model, stačit by však mohl i jen ten s úhlopříčkou displeje 6,06 palců. Ten však nedisponuje technologií AMOLED. Otázkou nicméně je, jestli by použití podobného příslušenství na iPhonu v systému iOS vůbec dávalo nějaký smysl.

Samsung ostatně na Apple s touto problematikou útočí v reklamním spotu zesměšňujícím iPhone X. Jeho novinka Galaxy Note9 totiž obsahuje přímo ve svém těle S Pen, přičemž úhlopříčku displeje má téměř shodnou s největším plánovaným iPhonem. Jeho zakřivený Infinity displej má 6,4 palce a je technologie WQHD SuperAMOLED.

 

Poznámka k cenám

Kdyby Apple nastavil skutečně takovouto cenovou politiku, mohli bychom býti nadšení. S největší pravděpodobností se konečná cena, alespoň v tuzemsku, zvedne u každého modelu o 10 tisíc. To pokud vycházíme z cen iPhonů 8/8 Plus a iPhonu X. Za nejvybavenější telefon Applu tak možná zaplatíme i 45 tisíc Kč. Rád bych se však mýlil.

Zdroj: AppleInsider.com