iOSiPadiPhone

Jak bude vypadat iPad bez rámečků a iPhone X Plus? Oba modely naznačila beta iOS 12


Představení nových iPhonů se blíží a jak přibývají nové beta verze systému iOS, vyplouvají na světlo světa nové informace. Třeba to, jak bude vypadat nový iPad či iPhone X Plus.

Applu se poslední dobou moc nedaří držet všechny informace o připravovaných modelech pěkně pod pokličkou. Dříve zvěsti a novinky vynášeli spíše lidé zevnitř společnosti, či výrobci příslušenství. Nyní ale udělala pěknou botu sama společnost. Podobu nového iPadu a iPhonu X Plus totiž prozradila v páté betě systému iOS 12.

 

iPad bez Touch ID i Face ID?

Ta konkrétně obsahuje ikony, které nová zařízení znázorňují. Někomu by to možná ani nedošlo, ale když porovnáte předchozí a plánovanou generaci, rozdíly jsou patrné na první pohled. Nový iPad, který by měl být představen ještě tento rok na podzim (po uvedení nových iPhonů), nebude mít tlačítko plochy. To není ani tak zásadní informace, jako to, že možná nebude mít ani Face ID.

iPhone X Plus

To by přitom identifikaci uživatele pomocí otisku prstu mělo nahradit. Jenže ikona neobsahuje žádný výřez v displeji. A díky „bezrámečkovému“ vzhledu se nedá soudit, že by jej Apple osadil někde kolem displeje. Dočkáme se tedy čtečky otisků prstů v displeji? A co hovory FaceTime? Pokud nebude iPad obsahovat čelní kameru, jistě se to mnohým nebude líbit.

iPhone X Plus

Apple ale možná jen mlží, jak ukázala poslední aktualizace zpráv. Ve výpisu kódu je totiž obsažen řádek „AccessibilitySettings“, který prý jasně udává, že Face ID bude přítomno. No jo, ale kde? A umožní Apple sken obličeje více uživatelům? Vždyť iPad často používá celá rodina, přičemž mít naskenovaný jen jeden obličej by pro uživatele mohlo být značně omezující.

 

iPhone X Plus bude větší, výřez naopak menší

Od zářijové keynote společnosti Apple se očekává mnohé. iPhone X by totiž měl dostat svého nástupce a to hned ve třech podobách. Ta největší, označovaná jako Plus, nyní dostává jasnější obrysy. Ty jsou sice hodně hrubé, ale důležitý je hlavně ten fakt, že je o samotném modelu zmínka a to přímo od Applu.

iPhone X Plus

Poměry stran obrázku jsou totiž značně rozdílné od toho, jaké má iPhone X. I díky velikosti výřezu se tak dá soudit, že se jedná o připravovaný iPhone X Plus. Informaci objevil vývojář Guilherme Rambo, který beta verze systému iOS poctivě zkoumá. Tyto informace však unikly již před časem, nyní je zde tak jen takové neoficiální potvrzení.

Jak si myslíte, že to nakonec Apple odemykáním iPadu vymyslí? A myslíte si, že se opravdu dočkáme třech nových modelů telefonu iPhone? Podělte se s námi o vaše názory v komentářích pod článkem.

Zdroj: 9to5mac.com,AppleInsider.com