iHealth – fitness náramky na Vánoce (iSport)

Uvažujete o nějakém fitness náramku, ale ztrácíte se v množství produktů? Tento seriál o fitness náramcích vám pomůže. Tentokrát se zaměřím na přehled značky iHealth.

O výrobci

Firma iHealth má letité zkušenosti s výrobou zdravotních gadgetů pro chytré telefony. Jejich cílem je maximálně zjednodušit lidem přehled o jejich zdravotní kondici. Jejich produkty jsou inovativní a portfolio je rozsáhlé. Zajímavostí je, že u nás se dají koupit produkty, které již na stránkách iHealth nenajdete, protože starý produkt nahradí vždy ten nový.

Screen Shot 2014-11-23 at 21.18.45

Nabídka

V jejich současné nabídce najdete pouze jeden měřič denní aktivity a nazývají ho iHealth Edge. U nás se dá v obchodech najít pod názvem iHealth AM3s. Není to však jejich první náramek, jen ten starý prostě nahradí novější, aby si zákazník nemusel příliš lámat hlavu, který si vybrat. V současné době tedy najdete na našem trhu ještě náramek iHealth AM3.

Jak jsem již zmínil, iHealth cílí na kompletní zdravotní portfolio, a tak v jejich nabídce naleznete měřič tlaku, Wi-Fi váhu, která měří kromě váhy i tuk, svaly, vodu a hmotnost kostí. Dalšími produkty jsou pulsní oxymetr a glukometry. Většinu těchto produktů jsem měl již možnost otestovat.

Přehled funkcí

iHealth Edge umí měřit počet kroků, ujitou vzdálenost, vypočítat spálené kalorie a monitorovat spánek. Dokonce rozlišuje mezi klasickou chůzí nebo sportovní aktivitou. Po ukončení sportovní aktivity vždy zavibruje a zobrazí statistiku výkonu. Monitorovat spánek dokáže zcela automaticky, sám pozná, kdy jste šli spát a kdy jste vstali, nemusíte se tak o to vůbec zajímat. Ráno vás dokáže probudit pomocí vibrací, což je velmi příjemné a diskrétní. Součástí balení je kromě samotného trackeru několik náramků na ruku, obal na nošení za pasem a pouzdro pro pohodlný spánek. Velmi elegantně má vyřešeno nabíjení pomocí magnetického USB držáku. Podrobnou recenzi tohoto produktu právě připravujeme.

Výdrž baterie: 7-10 dní
Cena: 2 200 Kč

Screen Shot 2014-11-23 at 21.13.46

Synchronizace

Synchronizace probíhá klasicky pomocí Bluetooth 4.0 BLE. To znamená, že musíte mít alespoň iPhone 4s a novější, mezi podporovanými zařízeními je i Android. Pokud váš mobil BLE nemá, tak Edge nijak nesesynchronizujete a můžete si tak koupit o hodně levnější náramek nebo sáhnout například po Fitbitu, který chytrý telefon nepotřebuje.

Webové rozhraní

Všechny vaše aktivity jsou samozřejmě zaznamenávány do cloudu a vy si je následně můžete přes web zobrazit. Před nedávnem stránky prošly značným grafickým redesignem, a tak vypadají moderně. Bohužel samotné vypisování dat zůstalo stejné, takže to působí trochu nekonzistentně. Na webu si vyberete typ aktivity a necháte si zobrazit její výpis. Dá se vybrat datum od kdy do kdy a to je vše.

Screen Shot 2014-11-23 at 20.55.03

Integrace s ostatními aplikacemi

Aplikace iHealth plně podporuje Apple aplikaci Health.

Klady

    Proč zvolit značku iHealth

    Pokud se rádi zajímáte o svoje zdraví, neváhejte sáhnout po iHealth, jejich portfolio je opravdu rozsáhlé a iHealth Edge umí vše, co průměrný chytrý náramek.

Zápory

    Proč iHealth nebrat

    Pokud vám jde jen o měření denních aktivit, nemusí být iHealth úplně pro vás. Jsou jiní výrobci, kteří se zabývají pouze sportovními náramky, jejich produkty toho umí daleko více a webové rozhraní není tak univerzální, díky tomu nabízí více funkcí zaměřených na denní aktivitu.Kam dál?