Chcete, aby byl váš život aktivnější? A slyšeli jste o fitness náramcích? Mým cílem bude vysvětlit vám, jak tyto náramky fungují, k čemu jsou dobré a porovnat jejich přední výrobce. Tento předvánoční seriál se bude snažit pomoci s jejich vhodným výběrem.
K čemu je sportovní náramek vhodný
Cílem samotného sportovního náramku je především motivovat. Ty nejlevnější nabídnou měření ujitých kroků s následným převodem na vzdálenost, výpočet spálených kalorií a speciální funkci jak motivovat. Tím může být získávání nějakých bodů, přímé porovnávání s přáteli nebo jen vaše nastavení, kolik kroků se každý den chystáte ujít.
Jejich cena se s přibývajícími funkcemi začne zvyšovat. Není problém monitorovat spánek, tep, dehydrataci organismu, anebo rozpoznávat automaticky jestli jdete, běžíte či plavete. Pomyslným vrcholem je sportovní náramek vzhledu hodinek, který umí přijímat notifikace a celkově komunikovat s iPhonem. Je vidět, že nabídka je opravdu široká s tím i samotné cenové rozpětí, které se pohybuje v rozmezí 1000 – 5000 Kč.
Další věcí, která může hrát zásadní roli při výběru, je způsob, kde se náramek nosí. Já osobně preferuji kapsu před zápěstím. Dále se liší ve velikosti, váze a výdrži. Poslední a důležitou věcí je synchronizace samotného náramku.
Dnes už každý náramek disponuje bezdrátovou synchronizací, abyste měli vše přehledně zaznamenané v aplikaci a webovém rozhraní. Bohužel náramky komunikují výhradně přes energeticky nenáročné Bluetooth 4.0, a tak iPhone 4 a níže si už s náramky rozumět nebude. Avšak ani u mobilní konkurence není zcela samozřejmé Bluetooth 4.0. Pokud byste si nějaký náramek chtěli koupit, zkontrolujte, jestli váš mobilní telefon disponuje Bluetooth 4.0, popřípadě jestli je možné náramek synchronizovat nějak jinak. Například Fitbitu stačí i počítač. Bez možnosti synchronizace byste jej využili jen z menší části a stačilo by vám mnohem levnější řešení.
Výrobci
V současné době vyrábí sportovní náramky kde kdo, já se zaměřím na čtyři nejznámější výrobce, kteří vyrábí kompatibilní náramky s iPhonem. Jsou jimi Jawbone, Fitbit, Nike a iHealth. Některé firmy nabízí více druhů těchto náramků s různými funkcemi, jiné mají v nabídce další příslušenství. Tím získáte i určitý ekosystém, což je vždy výhodou.
O čem bude tento seriál
Na každého z výrobců se zaměřím zvlášť v každém článku, které budou teď před Vánoci na Applišti vycházet. Budete tím mít dostatek času zvážit, který je vhodný zrovna pro vás nebo vaši rodinu. V článku se vždy zaměřím na samotného výrobce, jeho nabídku náramků a jejich porovnání včetně ceny. Ukážu, jak snadná je synchronizace, a jak vypadá jeho webové rozhraní. Také neopomenu porovnat jeho začlenění do jablečného ekosystému.
Výzva
Pokud plánujete sportovní náramky kupovat a zajímalo by vás o nich ještě něco více, klidně mi to do komentářů pod článek připište. Může se jednat jak o další výrobce, tak o další pikantnosti při jejich fungování.