Co právě hraji – v kůži pyrotechnika v Bomb Hunters

Škola už zase začala. Pokud do ní dojíždíte a často čekáte na nějaký spoj, může se vám hodit trošku si tento prostoj zkrátit. Hra Bomb Hunters je k tomu ideální.

Tento seriál je zaměřen na jeden i více herních titulů, které zrovna hraji, nebo jsem hrál, v uplynulém týdnu. Nejedná se o recenzi, návod, a ani žádné škatulkování, spíše jde jen o takovou polemiku nad tím, jak jsem na těch hrách vlastně závislý.

Rychlá akce Bomb Hunters pochází od studia Craneballs, které má a svědomí akční sérii Overkill, ale i autíčka Spash Cars či šílenost Ninja Madness. Trošku šílený je i tento počin, protože jeho náplní je likvidace bomb ve značně zběsilém tempu.

 

Kudy vede cestička

Bomb Hunters jsou endless hrou, ve které je vaším cílem přežít co nejdéle a při svém proplétáním se mezi barikádami a přeskakováním hlubokých kanálu likvidovat nakladené bomby. A ne, není to zrovna jednoduchá záležitost, protože svou roli zde hraje i divoké ovládání a četné nepřátelé.

To první je asi největší slabinou hry. Je totiž hodně nepřesné a vy rozhodně nemáte čas koukat na to, na kterou šipku zrovna klikáte. Proto se vám často stává, že stojíte u barikády, kterou ne a ne obejít. No jo, jenže nepřátelé jsou ještě záludnější.

Ve vymezeném čase, do kterého musíte danou bombu deaktivovat, se totiž musíte vyhýbat i jim. Najdete zde snajpry, vrhače granátů, nálety letadel, ale i velice záludné vybuchující drony atd. Vodítkem, kam raději nestoupat, je vám laserový paprsek hledí snajpra, nebo červené kříže, které určují dané nebezpečí. Kdo to ale má čas sledovat? Chcete-li přežít a doběhnout co nejdále, budete se o to muset alespoň pokusit.

 

Zdánlivé bezpečí za pancířem

Čas vám utíká opravdu rychle a na likvidaci nástrah máte jen daný čas. Chvilku vám navíc i trvá deaktivace bomby, takže s tím je rozhodně třeba počítat. Proto cestou sbíráte různé power-upy, které vám vaše snažení trochu ulehčí. Jsou zde flashbangy, které nepřítele omráčí, ale i EMP granáty, které naopak deaktivují všechny bomby v dosahu, pokud k nim nestíháte doběhnout. Pokud totiž některá vybuchne, hra ihned končí.

Na hrací ploše však nacházíte i zlaťáky, za které si můžete nakoupit nový oblek. Čím lepší (a dražší) je, tím vám poskytne více bezpečí – životů. Přežijete tedy i nějakou tu ránu od snajpra, výbuch granátu, přejetí džípem, spadnutí do kanálu atd.

Přítomny jsou také různé mise, za jejichž splnění dostanete nějakou odměnu. Dle počtu odběhaných kilometrů se vám i změní prostředí hry. Hra Bomb Hunters není kdovíjakým zázrakem, ale i díky milé grafice u ní chvíli vydržíte. Díky krátké hratelnosti se navíc i právě na nějaké to kratší čekání hodí, protože vás během něho ideálně zabaví.Kam dál?