Aplikace a HryiOS

10 nejlepších iOS her, které jsou porty z PC a konzolí

Tyto hry jsou legendami, tyto hry utvářely historii na všech platformách, na kterých vyšly


Podívejte se na 10 nejlepších iOS her, které přešly z počítačů a konzolí na mobily. Zavzpomínejte s námi na ty největší herní fláky.

Kdyby vám někdo před vznikem App Storu řekl, že jednoho dne budete moci mít své oblíbené konzolové a PC hry kdykoli a kdekoli po ruce, věřili byste mu? Způsob, jakým dnes hrajeme hry, se za poslední roky vyvíjel a ta samá virtuální dobrodružství můžeme teď prožívat jak na velké obrazovce v pohodlí domova, tak kdekoliv na cestách.

 

10 nejlepších iOS her z kolekce „15 let hraní na cestách“

2003: Star Wars: Knight of the Old Republic

Roku 2003 jsme nakoukli za oponu událostí, které proběhly 4000 let před slavnou filmovou ságou. Tato rozsáhlá RPG hra se svého času stala nejrychleji prodávaným titulem na Xbox. Mohl za to i ten fakt, že byl přítomný rozsáhlý svět a to, že jen na vás bylo, jestli vstoupíte do učení řádu Jedi, nebo se dáte na temnou stranu Sithů.

icon
Star Wars™: KOTORAspyr Media (iDP)Games249,00 KčStáhnout

Co právě hraji – Star Wars: Galaxy of Heroes

 

2006: Titan Quest

Máte-li slabost pro průzkum nových světů, vylepšování výbavy, bájná monstra a poctivý RPG žánr staré školy, je pro vás Titan Quest stvořený. Tato fantasy hra sice vyšla na počítače s Windows již v roce 2006, dodnes jde ale o klasiku, kterou nesmíte minout.

icon
Titan Quest HDwww.handy-games.com GmbHGames79,00 KčStáhnout

 

2012: XCOM: Enemy Within

Když se roku 1994 zrodila tahová strategie UFO: Enemy Unknown, stal se z ní hit. V letech 2012/2013 dorazil na Mac, Windows a konzole její duchovní nástupce pod názvem XCOM: Enemy Unknown, který později doplnil ještě datadisk Enemy Within. Plánování každého tahu pomocí dotykového ovládání na iPhonu a iPadu povyšuje tento strategický zážitek ještě na vyšší úroveň.

icon
XCOM®: Enemy Within2K, INC.Games129,00 KčStáhnout

 

2014: Transistor a Banner Saga

Hbitá Red drtí roboty s elegancí sobě vlastní a dělá to už od roku 2014, kdy se hra poprvé dostala na Mac, Windows a konzole. Díky mobilní verzi si teď to samé cyberpunkové dobrodružství můžete vychutnat i na cestách.

icon
TransistorSupergiant Games, LLCGames49,00 KčStáhnout

Transistor – když křehká žena třímá robustní meč, je to pěkně drsná řež

 

Severská mytologie, tahová strategie a napínavý příběh – to jsou důvody, proč je Banner Saga tak strhujícím zážitkem. Od roku 2014, kdy vyšel první díl na Mac, Windows i mobily, se série už značně rozrostla. První díl má však dodnes co říct a jde pořád o ideální vstupní bránu do zamrzlé Skandinávie.

icon
Banner SagaStoic LLCGames249,00 KčStáhnout

 

2015: Her Story

Jedná se o temný thriller, který se vám vryje hluboko pod kůži, a jen tak na něj nezapomenete. Nezměrný podíl na tom má strhující výkon herečky a hudebnice Vivy Seifert v hlavní roli. Když v roce 2015 hra poprvé vyšla na Mac, Windows a mobily, ihned byla ověnčena metály a oceněními všeho druhu. Nutno říci, že zcela zaslouženě.

icon
Her StorySam BarlowGames99,00 KčStáhnout

 

2016: Sid Meier’s Civilization VI, Oxenfree a Playdead’s INSIDE

Věhlasná strategická série o podrobování celého světa je tu s námi už mnoho let, ale dodnes prosperuje. Sid Meier’s Civilization VI vyšla už v roce 2016 na Mac a Windows a o rok později také na Linux. Na mobilech si můžete prvních 60 tahů vyzkoušet zdarma a pak se sami rozhodnete, jestli půjdete do plné verze.

icon
Sid Meier's Civilization® VIAspyr Media (iDP)GamesZdarmaStáhnout

Když se skupina kamarádů vydala na ostrov Edwards, vůbec nečekala, že se zamotá do podivných a nadpřirozených událostí. Oxenfree nabízí příběh plný překvapení na téma tajemných duchů i přátelství. V roce 2016 jsme se dočkali nejprve verzí pro Mac, Windows a konzole, ovšem brzy nato hra zazářila i na mobilech.

OXENFREE – duchařská adventura nového stylu

Tajemný nástupce neméně tajemného titulu LIMBO způsobil v roce 2016 pořádné pozdvižení. INSIDE vyšel zprvu na Windows a konzole, ale v roce 2017 se hádanek v pokrouceném černobílém světě dočkali i majitelé iPadů a iPhonů. Opět platí, že pro maximální zážitek je třeba hrát se sluchátky.

icon
Playdead's INSIDELIMBO ApS / Playdead ApSGamesZdarmaStáhnout

 

2017: Fortnite

V roce 2017 vzal žánr battle royale útokem celý herní průmysl. Stejně jako hráči, i samotní vývojáři svádějí boj o první místo na žebříčku popularity, kterému nyní díky více než 200 milionům registrovaných uživatelů kraluje Fortnite. Výhodou je, že můžete hrát napříč platformami, od Macu a Windows přes konzole až po iPhony a iPady.

icon
FortniteEpic Games, Inc.GamesZdarmaStáhnout

Fortnite zavádí Playground mód, aby vás naučil všem svým fíglům

Do výběru Applu se pak nevešlo spoustu herních titulů, které byly na iOS platformu portovány poté, co slavily velký úspěch na „dospělých“ platformách. Chybí tak např. titul Baldur’s Gate. V jeho případě se navíc nejednalo jen o jeho přetvoření pro dotykové ovládání, ale obsahoval i nový obsah. Jeho starší recenzi si můžete přečíst zde.