Apple WatchSoftware

WatchOS 6 dostává App Store, nové aplikace a více se osamostatňuje

WatchOS 6 přinese App Store, aplikace, měření hluku ale i nové ciferníky


Spolu s operačními systémy macOS 10.15 Catalina, iOS 13, iPadOS a tvOS samozřejmě Apple představil i watchOS 6. Novinek je dost a jsou velice zajímavé.

Apple Watch byly nejdříve prezentovány jako neodmyslitelná součást iPhonu. Jak roste jejich operační systém, rostou i ony a postupně se osamostatňují. S watchOS 6 ještě více, než tomu bylo doposud. Největší novinkou nového operačního systému je totiž vlastní obchod s aplikacemi. Ty si tak již nebudete muset instalovat skrze propojený telefon, ale přímo z hodinek. Půjde v nich vyhledávat i číst si jejich recenze.

iOS 13 přichází s tmavým režimem i nečekanými novinkami

 

WatchOS 6 přináší samostatné i nové aplikace

WatchOS 6 však nabídne i aplikace, které poběží jen v hodinkách a budou zcela nezávislé na iPhonu. Zároveň Apple Watch dostanou nové tituly, jako jsou Apple Books, Diktafon a Kalkulačka. Nezapomnělo se ani na vylepšení aplikace Aktivita. Ta dostává nejen nový ukazatel trendů pro dlouhodobou analýzu, ale nechybí ji ani zajímavý motivační režim. Stejně tak se každá žena dočkala funkce ke sledování její menstruace (i ovulace) v podobě Cycle tracking.

WatchOS 6

Z dalších funkcí se mnohým hodí upozornění na každou celou hodinu, jako to uměly staré digitálky. Nově si budete moci změřit i míru okolního ruchu. Tím zjistíte, v jak hlučném prostředí se nacházíte, přičemž horní mez lze jednoduše editovat dle vašich preferencí.

iOS pro iPad je mrtvý. Ať žije iPadOS. Co všechno umí?

 

Ciferníky, komplikace a samozřejmě řemínky

Jako nové ciferníky byly představeny gradient, velký numerický, digitální i ciferník pojmenovaný jako California. Do nich si budete moci přidávat různé komplikace, mezi kterými najdete i nějaké nové. Ty ostatně půjde použít i ve stávajících cifernících. Pokud své hodinky rádi přezouváte do nového vzhledu, můžete se těšit i z nových letních řemínků. I zde platí, že ostrá verze pro všechny uživatele bude dostupná letos na podzim.

Kompatibilita watchOS 6:

  • Apple Watch Series 1
  • Apple Watch Series 2
  • Apple Watch Series 3
  • Apple Watch Series 4
Zdroj