iOSiPadiPhone

iOS 13 přichází s tmavým režimem i nečekanými novinkami

Apple na WWDC 2019 představil jeho iOS 13. Přečtěte si, co všechno je v něm nového


iOS disponuje nejvyšší mírou spokojenosti zákazníků. Také proto chce mít Apple jeho iOS 13 maximálně úspěšný. Vyjma tmavého režimu přidává i další novinky.

Operační systém iOS 12 je nainstalovaný na 85 procentech aktivních zařízeních. Android by mohl závidět, protože ten dosahuje jen na 10procentní hranici. Třináctá verze se snaží být co nejlépe odladěná a proto poskytne o 30 procent rychlejší rozpoznání tváře pomocí FaceID, obsažené aplikace jsou o 50 procent menší, přičemž jejich aktualizace až o 60 procent. Vše by také mělo startovat dvakrát rychleji.

iOS 12 pokořil hranici 80 % aktivních zařízení

 

iOS 13 a tmavý režim

Spekulovalo se, doufalo a nakonec se to potvrdilo. Loni přinesl tmavý režim macOS Mojave, letos tedy byla řada na iOS. Veškeré nativní aplikace společnosti Apple temný režim podporují, to samé platí i o celém systému. Jak mu odladí vývojáři své aplikace, už bude jen na nich. Protože se ale jedná o populární funkci, nemuselo by to dlouho trvat.

iOS 13

Novinek je ale v systému poměrně více. Trochu překvapivě tak budete moci zadávat znaky na „swipe“ klávesnici, předělalo se rozhraní sdílení multimédií, předělaly se aplikace Poznámky a Připomínky. V tom druhém případě už ale rozhodně dle všech očekávání. Titul tak konečně vypadá o poznání použitelněji. Mapy dostaly podstatně lepší podklady (my si chvíli počkáme) a mají nové 3D prostředí po vzoru Google Street View. Flyover se odebral do věčných lovišť.

iOS 13

Napříč aplikacemi přibyla nová funkce „Přihlásit se s Apple“. Tou společnost brojí proti stejným nabídkám Facebooku a Googlu. K přihlášení tak nebudete muset používat účet jejich, ale bude se jednat o vaše Apple ID. iOS 13 také samozřejmě přinese spoustu míry lepšího zabezpečení, nebude chybět ani služba HomeKit Secure Video sloužící k bezpečnému fungování IP kamer.

iOS 13

Zprávy, Portréty, fotky

Aplikace Zprávy dozná mírných změn v rozhraní, hlavně ale přijde větší možnost více si editovat vaše Memoji. Ty následně budete v různých konverzacích moci využít i jako samolepky.

iOS 13

Kompletního přepracování doznal editor fotografií, ve kterém si nově upravíte i videa (a hlavně je i otočíte). Prohlížeč fotografií je pak řadí zcela novým způsobem a to podle dnů, měsíců či let. Přepracován byl i fotografický režim Portrét. Ten dostal zejména podporu ručního nasvícení.

Zdroj