Apple Watch

Nová beta verze systému watchOS 5 již obsahuje gesto „Raise To Speak“ namísto „Hey Siri“


Gesto, respektive pohyb ruky, Raise To Speak, bylo v souvislosti s hlasovou asistentkou Siri představeno na WWDC 2018 jako žhavá novinka připravovaného systému watchOS 5. Nová beta verze jej již obsahuje.

Raise To Speak je nová funkce Apple Watch, které vám umožní k Siri promlouvat ihned po otočení svého zápěstí směrem k vaší tváři, jako kdybyste chtěli kontrolovat čas. Nemusíte tak již nejdříve vyslovit heslo Hey Siri, abyste svou asistentku aktivovali, ale můžete ji hned začít diktovat své požadavky.

Tímto se aktivování Siri stává mnohem rychlejší a přirozenější. Nemusíte tak vyslovovat žádná zaklínadla ani držet určené tlačítko atd. Systém watchOS 5 si tak hlídá jen váš pohyb rukou, a pokud následně usoudí, že mluvíte na hodinky a ne na nikoho jiného, hned příkaz předloží vaší hlasové asistence.

siri

Tato novinka byla do watchOS přidána zejména z toho důvodu, že si uživatelé stěžovali, že po vyslovení příkazu Hey Siri směrem k jejich reproduktoru HomePod se ozvaly právě hodinky. Tímto se tomu tedy předejde, protože původní nastavení pomocí příkazu půjde vypnout.

 

Co dalšího očekávat od watchOS 5?

Uživatelé Apple Watch jsou ti nejspokojenější co se uživatelů s nositelnou elektronikou týče. S watchOS 5 dostanou nové sedmidenní výzvy proti přátelům a to v aplikaci Aktivita. Přibydou nová cvičení, jako hiking nebo jóga. Apple Watch také budou nově umět automaticky detekovat, že jste započali danou aktivitu, tedy cvičení.

Zajímavý je nový druh komunikace v rámci uživatelů Apple Watch pojmenovaný jako Walkie Talkie. Pracuje jak skrze mobilní síť operátora, tak skrze Wi-Fi. Dále bude mít ciferník Siri nové možnosti zobrazení aplikací. WatchOS 5 bude nově podporovat WebKit, takže zobrazí obsah webové stránky a přichází do něho i aplikace Podcasty. Ty se budou chovat podobně jako třeba na iPhonu. Půjde je přes Apple Watch odebírat a synchronizují se napříč všemi zařízeními.

Zdroj: 9to5mac.com