Apple TVApple WatchiOSmacOS

Úvodní keynote z WWDC 2018 je ke shlédnutí. A to i ve zkrácených verzích


Včera, v pondělí 4. června, pořádal Apple úvodní keynote k jeho konferenci WWDC 2018. Ta trvala přes dvě hodiny. Pokud ale nemáte tolik času, můžete se na to nejdůležitější podívat i v šesti minutách.

Zástupci společnosti Apple se dokázali rozpovídat o novinkách v systémech iOS 12, watchOS 5, tvOS 12 a macOS 10.14 celé dvě hodiny a 15 minut k tomu. Na to, že toho zas tolik představeno nebylo, se jednalo skutečně o rekordně dlouhý čas. Pokud jste však keynote neviděli, můžete ji celou shlédnout na webu Applu. Jestliže ale nemáte tolik času, jsou k dispozici i sestříhané verze.

Magazín The Verge celou konferenci zkrátil do čtrnácti minut. Redaktoři webu MacRumors šli ještě dále a vešli se do pouhých šesti minut. Obě videa předkládají jen to nejdůležitější a to bez zbytečné omáčky. Je tedy otázkou, proč sám Apple volí takto obšírné prezentování softwarových novinek namísto toho, aby se soustředil jen na to hlavní. Dejme si totiž ruku na srdce a přiznejme, že ta čtvrt hodina by ve finále i stačila.

 

WWDC 2018

Apple na WWDC představil nové verze jeho operačních systému pro mobilní zařízení iPhone, iPad a iPod touch, pro počítače Mac, televizi Apple TV i hodinky Apple Watch. Hlavním cílem bylo zrychlit systémy a vyvarovat se drobných chybám, přišly však i nové funkce. Na iOS je tou hlavní kontrola používání zařízení či přepracované notifikace (a na iPhonu X zajisté Memoji), na macOS pak tmavý režim a anotace rychlého náhledu.

WWDC 2018

Operační systém pro „set-top“ box Applu tvOS pak nově umí Dolby Atmos a watchOS dostal např. nová cvičení a komunikaci napříč uživateli hodinek pojmenovanou jako Walkie Talkie.

Zdroj: Apple.com, MacRumors.com, The Verge