Apple Watch

WatchOS 5.1.2 přináší spoustu novinek a měření EKG


Nový systém watchOS 5.1.2 je dostupný pro všechny uživatele kompatibilních Apple Watch, kterým přináší nejen EKG, ale také další novinky.

Je ale samozřejmě třeba říci, že zcela korektně si EKG na Apple Watch změříte pouze za velkou louží, kde již Apple obdržel povolení od Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv. Tuzemští uživatelé mají smůlu, protože měřit EKG umožní jen hodinky pořízené v USA. Změnou regionu toto omezení tedy nijak neobejdete.

WatchOS 5

I tak ale instalace watchOS 5.1.2 přinese nějaké novinky. Předně se jedná o upozornění na nepravidelný srdeční rytmus, přibyl také nový přepínač do ovládacího centra pro vysílačku Walkie-Talkie a nechybí nové komplikace v cifernících Infograph. Do nich si tak můžete přidat zkratky pro aplikace, jako jsou Telefon, Mail, Zprávy, Mapy atd.

Apple Watch 4 recenze – hodinky už počtvrté a ještě lépe

Jak stáhnout watchOS 5.1.2 není přitom nijak složité. Stačí jít v aplikaci Watch ve vašem spárovaném telefonu iPhone do nabídky Moje hodinky, kde zvolte Obecné a Aktualizace softwaru. Aktuální instalační balík má něco kolem 130 MB, samozřejmě záleží na konkrétní vaší sérii. Váš iPhone přitom musí mít alespoň iOS 12.1.1.

Zdroj: MacRumors.com