Aplikace a HryApple PayApple TVFirma Apple

Otvírák, jednotlivé služby i Oprah – podívejte se na videa z pondělní Keynote Applu

Co umí a jak fungují nové služby Applu? Podívejte se na ně v promo videích společnosti.


Apple promo videa umí. I když vás tedy nemusí celá pondělní Keynote Applu úplně zajímat, na jednotlivé spoty se jistě rádi podíváte.

Po pondělní Keynote Applu společnost uveřejnila jednotlivé spoty, které byly během celého večera vysílány, na svém kanálu YouTube. Pokud jste třeba Keynote nestihli, ale rádi byste věděli vše podstatné v co nejkratším čase, koukněte se na celou událost v šesti minutách v našem článku zde. Pokud si raději přečtete ten souhrnný, najdete jej zde.

 

Pondělní Keynote Applu nebyla jen o televizi

První video bylo to, kterou celou pondělní Keynote Applu otevřelo. Bylo vtipné a znatelně odkazovalo na doby dávno minulé, ale i na ty, které teprve přijdou.

Hned z kraje přišla na řadu služba Apple News+, která dostala rozšíření o magazíny a deníky. Vyjde ale na 10 dolarů měsíčně. Služba je již dostupná, to ale pouze na vybraných trzích – konkrétně v USA a Kanadě, od podzimu pak přijde do Austrálie, Nového Zélandu a Británie. Jestli se někdy dočkáme i my, je těžké soudit.

Americká společnost však chce ještě více zabřednout i do finančního sektoru, takže představila službu Apple Card s unikátním casbackem. Jestli se dá o Apple News+ prohlásit, že se jej možná někdy dočkáme, o Apple Card se to příliš říci nedá. Služba totiž bude fungovat jen tam, kde Apple provozuje Apple Pay Cash. A když si vezmete, jak dlouho vůbec trvalo, než k nám přišlo samotné Apple Pay, nedá se v tomto ohledu doufat, že bude Apple Pay Cash brzy následovat.

Apple Arcade bychom se ale dočkat mohli, i když až na podzim letošního roku s vydáním iOS 13 a novým systémem macOS. Jedná se o herní platformu, ve které si budete moci vybrat ze stovky unikátních titulů, aniž byste si je museli kupovat. Za službu totiž budete platit předplatné – jak vysoké, to jsme se nedozvěděli.

Důležité je i zmínit, že se bude jednat o multiplatformní hraní. Titulů si tak užijete nejen na zařízeních s iOS a macOS, ale např. i v Apple TV.

V tuzemsku bychom se mohli dočkat i Apple TV+. I tato služba přijde až na podzim a ani zde nebylo řečeno, na kolik peněz nás vyjde. U každé služby ale funguje rodinné sdílení, takže by mohla být cena výhodná alespoň v případě, že ji budete využívat mezi nejvíce možnými uživateli domácnosti.

Službu představilo mnoho známých osobností, mezi kterými nechyběla ani, alespoň pro Ameriku, legendární Oprah. I tak to ale u nás bude nejspíše na štíru s lokalizací, takže pokud nevládnete anglickému jazyku, asi vám Apple TV+ nic moc neřekne. A to doslova.