Aplikace a HryApple PayApple TV

Jarní Apple Special Event – News+, Apple Card, Apple Arcade a TV+ přicházejí

Přišla doslova smršť nových služeb Applu, avšak kolika z nich se reálně dočkáme i v tuzemsku, je ve hvězdách.


V pondělí 25. března se uskutečnil Apple Special Event. Dočkali jsme se mnoha služeb, jako např. Apple Arcade. Přečtěte si o nich více v souhrnném článku.

News+

První, na co se dostalo, byla služba Apple News. Dle Applu se jedná o číslo 1 v magazínových aplikacích. Služba se nadále rozšiřuje o další přidané magazíny, čímž Apple představil službu News+. Vyjma Time, New York Times, Vogue, CQ, WIRED, Roling Stone bude k dispozici i třeba Vanity Fair a mnoho dalších novinových titulů jako jsou Los Angeles Times, zatím jde o celkem 300 periodik.

Apple Arcade

Magazíny vynikají rozhraním ale i tím, že neobsahují žádnou reklamu. Kdybyste je chtěli kupovat pravidelně, vyjde vás to za rok na více jak 8 tisíc dolarů, služba „+“ však vyjde na 9,99 dolarů měsíčně, první měsíc na zkoušku je zdarma. Přítomna je i podpora rodinného sdílení. Služba je však dostupná jen v USA a Kanadě, Austrálie, Nový Zéland a Británie přijde na podzim.

 

Apple Card

V roce 2018 se skrze Apple Pay uskutečnilo na 10 miliard transakcí, přičemž služba je dostupná již na více jak na 40 trzích (a my jsme již mezi nimi). Tim Cook zmínil výhody při platbě v hromadné dopravě, vypíchl i přednosti oproti klasickým kreditním a debetním kartám a následně představil službu Apple Card.

Apple Arcade

Ta bude fungovat všude, kde funguje Apple Pay, avšak jen těm, kteří mají službu Apple Pay Cash. Jedná se především o hlavní konkurenci např. pro službu Revolut. Aplikace schraňuje všechny informace o vaší kartě a o transakcích, které s ní uskutečníte. K tomu je zde ještě nadstavba Daily Cash. Za používání tak můžete získat 2 procenta zpět, to pokud službu používáte v Apple Watch, 3 procenta pak pokud nakoupíte přímo u Applu.

Apple Arcade

Samozřejmostí je maximální zabezpečení, přítomna je plná podpora Mastercard, službu zajišťuje Goldman Sachs. Veškeré transakce jsou anonymní a k dispozici bude i fyzická titanová karta, která nenese žádné číslo, CVV kód ani jiné informace a celkově je vskutku minimalistická. Dostupnost je naplánována na léto letošního roku.

 

Apple Arcade

Nejpopulárnější kategorií obchodu s aplikacemi jsou hry. A App Store je nejrozšířenější distributor her. Apple Arcade je pak platforma, která bude dostupná nejen na iOS, ale i macOS a tvOS.

Apple Arcade

Nabídne více jak 100 exkluzivních her, které najdete v nové záložce App Storu a to na všech platformách – za jeden poplatek. Hry nebudou modelu freemium a nebudou obsahovat ani reklamy a bude je možné hrát off-line. I zde funguje rodinné sdílení. Služba bude dostupná ve více jak 150 zemích, avšak až na podzim. Cena zmíněna nebyla.

 

Apple TV Channel

Vše v jedné aplikaci, bez reklam, on-line i off-line, za možnosti rodinného sdílení a s prý nejlepším obrazem a zvukem. To vše ve službě Apple TV Channel, která je přepracovanou původní Apple TV aplikací. Služba integruje známé kanály (HBO, Prime, Hulu), ale i dostupné filmy z iTunes. Samozřejmá je i podpora Siri, zajímavá je také funkce přidání pořadu do seznamu ke shlédnutí.

Apple Arcade

Nechybí ani krátké upoutávky na filmy, abyste věděli, která v nich bije, doporučování obsahu, sdílení progresu napříč iPhony, iPady, Macy i Apple TV. Aplikace dostane aktualizaci v květnu letošního roku. Titul ale bude k dispozici i na počítačích Mac a to na podzim. Aplikace bude dostupná i na televizích Samsung, Sony, LG, Vizio. Dočkat bychom se měli i my, protože služba bude dostupná napříč 100 národy.

 

Apple TV+

Už jen to, že službu představil sám Steven Spielberg znamená, že by mělo jít o něco výjimečného. To ostatně potvrdily i herečky Jennifer Aniston a Reese Witherspoon, ke kterým se připojil i Steve Carell. Toto trio totiž bude účinkovat v pořadu Morning Show. Dorazil i Aquaman Jason Momoa s Alfre Woodard, kteří budou účinkovat v sérii o budoucnosti žití pozemšťanů ve vzdálených světech. Svůj pořad bude mít i stand-up komik Kumail Nanjiani, přítomny samozřejmě budou i ty dětské.

Apple Arcade

Představilo se na 35 televizních pořadů. Služba bude k dispozici na podzim letošního roku napříč sto zeměmi a to za? Za kolik jsme se nedozvěděli. Stejně tak jako jsme se nedočkali nové podoby iPodu touch 7. generace ani žádného jiného hardwaru. Tak třeba v červnu na WWDC 2019.

Zdroj