UPDF využívá umělou inteligenci a nabízí cloudové služby pro snadné prohlížení, úpravy, konverzi, podepisování, anotování, slučování, správu a sdílení PDF.
Apple zařízení sice dokáží pracovat s PDF dokumenty, ale nemají tak rozsáhlé možnosti úprav a funkcí jako specializované PDF editory. V době, kdy se rozmáhá umělá inteligence se přímo nabízí spojení těchto dvou světů. Představte si, jak by vám mohlo AI ušetřit čas při zpracování PDF dokumentů. Aplikace UPDF vypadá velmi čistě a skvěle tak zapadá do Apple ekosystému. Snadno si poradí se zkrácením textu, jeho vymýšlením nebo překladem. UPDF AI využívá v plném rozsahu a ve velmi přívětivé formě. Také funkce spolupráce mezi jednotlivými Apple produkty jsou jednoduché a co upravíte na iPhonu, můžete dodělat na Macu nebo obráceně. UPDF je dostupné pro počítače s Windows, macOS i přenosná zařízení se systémy iOS a Android. Pro všechny tyto platformy vám stačí jediná licence. Teď můžete dostat 63% slevu na UPDF Pro s UPDF AI.
AI funkce UPDF
Rovnou přejdeme k funkcím umělé inteligence, protože ty budete hojně využívat. Mohou být neocenitelnou pomůckou pro učitele, studenty, ale i další osoby, které často vytváří PDF dokumenty. Vůbec nevadí, pokud s umělou inteligencí, třeba v podobě ChatGPT, ještě nemáte žádnou zkušenost. Pojďte se podívat, jak snadno se jednotlivé nástroje používají.
Shrnutí PDF je velmi důležitou funkcí, pokud nechcete ztrácet čas s dlouhými texty. Jednoduše vygenerujete výtah z dlouhosáhlého dokumentu a ušetříte spoustu času a nervů. Také si můžete nechat vypsat jen klíčová slova. Pracovat lze s vybráním textu, u kterého se objeví kontextová nabídka nebo využití chatu. To se mi osvědčilo více a je radost s botem komunikovat. Rozprava probíhá v češtině a nemá problém porozumět různě psanému zadání, takže je PDF sumář připraven raz dva.
Překlad PDF se dnes nedílnou součástí práce s dokumenty. I když anglicky mluvící osoby přibývají také v naší zemi a úroveň znalosti cizích jazyků se zvedá, ne vždy porozumíte každému slova. Zvlášť v případě odborných textů a studií se tak hodí mít při ruce překladač. V aplikaci můžete zůstat a nemusíte si otevírat jinou nebo hledat na webu překladač.
Úroveň překladu je na velmi dobré úrovni a pokročilé algoritmy umělé inteligence poskytují přesné a kontextově vhodné slovosledy. Množství nabízených jazyků je opravdu velké a překlady probíhají během pár sekund.
Vysvětlení pojmu je skvělou funkcí. Aplikace nazývá tuto vychytávku jako Explain PDF. A právě u výše zmíněných odborných textů je neocenitelnou pomůckou. Nevíte, co přesně znamená zkratka DNA? Nechte UPDF, ať vám dodá přesnou definici. Vysvětlovat může v angličtině, odkud zkratka pochází, ale dokáže pojem rozepsat do celého odstavce i v češtině.
Napsání PDF pak už opravdu hodně zabíhá do samotné umělé inteligence. Přímo si s chatbotem povídáte a řešíte obsah textů. My jsme vyzkoušeli, jak nám pomůže ve vytvoření marketingové propagace Apple magazínu. AI sepsalo jednotlivé body strategie a postupně pak každý z nich rozepsalo. Dokázali jsme tak vytvořit PDF dokument, který byl hotový za pár desítek minut a obsahoval vše, co je pro dané téma potřeba. Nemusíte tak vyhledávat zdlouhavě nic na webu a kdesi si zjišťovat informace.
Umělá inteligence zkrátka dokáže divy a je nerozumné se k ní otáčet zády. Hlavně tolik uspořeného času by byla škoda nevyužít.
OCR s umělou inteligencí
Nástroj OCR je užitečnou funkcí, kterou uživatelé PDF editorů určitě znají. Zkratka je složena ze slov Optical Character Recognition a v překladu se tedy jedná o optické rozeznávání znaků. V případě, že PDF bylo vytvořeno z obrázku a nebyl do něj zapsán text, bude použití OCR více než důležité. Například, pokud budete potřebovat převést do digitální podoby knihu, její ruční přepisování by znamenalo enormní úsilí a spoustu práce. Automatické rozeznání znaku naopak převede vše do editovatelné formy.
Ne všechny nástroje ale pracují spolehlivě a také je tu překážka v podobě mnoha různých jazyků. Například Apple nabízí poměrně nově funkci Živý text. Ta dokáže extrahovat znaky z fotek nebo přímo z fotoaparátu. Bohužel je zatím k dispozici pouze pro pár světových jazyků a i když lze zapnout i u nás, v textu se nachází chyby. Nezvládne správně převést háčky a čárky a nerozumí českým slovům, takže se může snadno splést.
UPDF OCR pracuje s 38 jazyky včetně češtiny a velmi jednoduše se používá. Otevřete si v aplikaci PDF a z pravého postranního panelu vyberete volbu OCR. Před prvním použitím je nutné stáhnout plugin. Pak si vybíráte mezi dvěma režimy. Buď převedete dokument do editovatelné verze nebo naopak ho této možnosti zbavíte. To se hodí, když nechcete, aby někdo jednoduše váš text mohl kopírovat.
Další funkce UPDF
V článku zmiňujeme hlavně funkce umělé inteligence, ale aplikace UPDF toho zvládá mnohem víc. Dokáže PDF plně upravovat, takže snadno přepíšete text, vyměníte obrázek nebo doplníte grafiku. Pohodlně můžete PDF číst a prohlížet. Do dokumentu lze přidávat poznámky nebo ho anotovat pomocí zvýraznění nebo podtrhávání v textu. K ukládání PDF dokumentů pomůže i UPDF cloud, na kterém máte po registraci 1 GB prostoru a po zakoupení licence 10 GB. PDF můžete také podepisovat, sdílet, organizovat, zmenšovat velikost komprimací, kombinovat více souborů do jednoho PDF nebo třeba vyplňovat formuláře.
V případě zakoupení licence nezapomeňte použít tento odkaz a dostanete 63% slevu na nejlepší editor PDF UPDF. A jestli jste jen zvědaví na funkce umělé inteligence, vyzkoušejte UPDF AI zdarma.