iOSmacOS

Apple vydal šesté bety iOS 12, macOS Mojave a dalších. Co za novinky přinášejí?


Společnost Apple vydala šesté beta verze jeho operačních systémů iOS 12, macOS Mojave, watchOS 5 a tvOS 12. Co za novinky obsahují?

Jak se doba k oficiálnímu vydání nových operačních systému Applu představených na WWDC 2018 blíží, tak společnost vydává další a další jejich beta verze. Ty šesté toho sice nepřináší příliš, dá se však očekávat, že se v ostrých verzích ještě nějakých nepředstavených novinek dočkáme.

 

Šestá beta verze iOS 12

Změn je relativně poskrovnu, což napovídá zejména tomu, že co Apple chtěl přidat, už přidal. Teď se soustředí jen na drobnosti a hlavně odladění celého systému, aby byl jeho chod hladký a plynulý bez zbytečných bugů, jako tomu bylo například v iOS 11.

Předně se změnily úvodní obrazovky aplikací App Store, iTunes Store, iBooks, TV aplikace a Hudby. Byly přeskládány tapety a zmizely ty, které byly součástí iOS 10. Ikona AirPlay má na uzamčené obrazovce novou ikonu, v Mapách je použit tučný font písma. Byly odstraněny tapety pozadí aplikace Domácnost s tím, že si je lze vybrat ručně. Zatím poslední větší objevenou novinkou je přesunutí uzavření notifikace v režimu na šířku, které se přesunulo na pravou stranu.

Systém přináší i mnoho menších změn, hlavně co se vzhledu týká. Apple také samozřejmě vylepšil bezpečnost a stabilitu systému, včetně opravy reportovaných chyb z předešlé beta verze. Šestá beta verze pro vývojáře vyšla včera a dnes by měla následovat ta pro veřejné testery. Vydání iOS 12 pro širokou veřejnost se nezadržitelně blíží a je naplánováno pravděpodobně na první polovinu září. Aktuálně tedy můžete testovat jednu z posledních beta verzí iOS 12. Je pravděpodobné, že se dočkáme ještě poslední, tzv. Golden Master (beta 7) verze, což je poslední z testovacích beta verzí a jedná se prakticky o totožnou verzi, která posléze bude vydána pro široké veřejnosti.

 

macOS Mojave a ostatní

Prakticky jediné, co šestá beta verze macOS Mojave přináší, je změna tapet aplikace Domácnost. To aby vše korespondovalo s tou pro platformu iOS. Ve watchOS 5 pak přibylo upozornění Siri na gesto „Raise to Speak“, kterým je nahrazeno heslo „Hey Siri“ pro aktivaci této hlasové asistentky. Šestá beta tvOS 12 pak přináší jen opravy chyb a žádná nová funkce v tomto systému odhalena zatím nebyla.

macOS Mojave

Zdroj: AppleInsider.com, 9to5mac.com