iOSmacOS

Beta verze systémů Applu testují již 4 miliony uživatelů


CEO Applu, Tim Cook, prozradil, že veškeré beta verze systémů společnosti Apple testují již 4 miliony uživatelů. To je slušné číslo. Co to ale znamená?

Běžný rok vypadá z pohledu Applu hodně zjednodušeně asi následovně: v červnu se koná tradiční WWDC, na které nám společnost ukáže chystané verze operační systému včele s iOS, macOS, watchOS a tvOS pro následující rok. Poté se systémy pár měsíců testují (testují je jak vývojáři, tak také veřejnost, která je zaregistrovaná do testování veřejných beta verzí), hledají se chyby, vylepšuje se zabezpečení atd. Finální verze systémů pak vychází tradičně v září po speciální konferenci Applu, na které ukazuje nejnovější hardwarové novinky (iPhone, iPad, Mac atd.).

beta verze

Tim Cook ale nyní přišel se zajímavou informací, že všechny beta verze systémů iOS, macOS a dalších testují 4 miliony uživatelů. To je celkem slušné číslo a logicky z toho můžeme odvodit, že čím více uživatelů systém testuje, tím je větší pravděpodobnost, že se opraví nějaká ta zbytečná chyba. Doufejme tedy, že iOS 12, macOS Mojave a ostatní budou vyladěné a skutečně spolehlivé systémy.

Do testování beta verzí systémů se můžete přihlásit i vy. Můžete tak učinit ZDE.

Do komentářů nám dejte vědět, zda i vy jste jedním z těch čtyř milionů odvážlivců. 

Zdroj: macrumors.com