AirPods

Jak na prodej AirPods první generace, abyste z nich dostali co nejvíce


Prodej AirPods první generace vám pomůže získat nějaké ty finance k tomu, abyste si mohli pořídit tu druhou. Díky jednomu triků z nich dostanete o to více.

Zaujaly vás novinky, které přinesla druhá generace Apple sluchátek? Pokud na ně máte zálusk, ale zároveň vlastníte první generaci, je vhodné poslat ji do světa. Novinka je nejenže lepší po všech stránkách, ale také o něco dražší. Prodej AirPods však nemusí být tak jednoznačný.

Apple AirPods 2. generace

I když se přece jen možná čekalo něco víc, novinka konečně umožňuje bezdrátové nabíjení pouzdra ve standardu Qi. Sluchátka jsou pak poháněna novým čipem Apple H1, takže si už pomocí povelu „Hey, Siri“ zmůžete zavolat svou hlasovou asistentku. Při telefonování přitom vydrží zhruba o 50 % déle nabité než první generace. Cena nakonec poskočila ještě o přijatelných 800 Kč výše.

AirPods 2. generace jsou tu. Za kolik je koupíte a co umí nového?

 

Řádně sluchátka vyčistěte

Hadříkem z mikrovlákna, který nepouští vlákna, důkladně očistěte pouzdro sluchátek. Nepoužívejte žádné tekutiny, spreje ani rozpouštědla. Zejména u zavíracího mechanizmu je vhodné vzít si na pomoc vatovou tyčinkou.

Hadříkem očistěte i samotná sluchátka. U nich je to ale díky početnému množství prostupů o něco těžší. Od již použité vatové tyčinky špinavou vatu na jejích koncích částečně odstraňte. Tím se dostanete právě i do hůře přístupných míst. Použít můžete i špičaté párátko, které obalíte používaným hadříkem z mikrovlákna.

Dobré očištění sluchátek je důležité zejména z toho důvodu, že je budete následně fotit. Ten, kdo o ně pak bude mít zájem a podíval by se na fotografie špinavých sluchátek, asi by jej ihned ztratil.

Samsung Galaxy Buds vs. Apple AirPods, kdo je vítěz?

Samostatný prodej AirPods

Každé sluchátko i pouzdro vyfoťte samostatně. Neskrývejte žádné vady, spíš na ně upozorňujte (pokud tedy nechcete někoho vědomě roznítit a okrást). Následně jděte vystavit inzeráty – chcete-li obdržet co nejvíce financí na případnou koupi nové generace, udělejte tak zvlášť.

AirPody jsou na trhu již více jak dva roky a za tu dobu mnozí jedno sluchátko ztratili, mnozí zničili nabíjecí pouzdro atd. Koupit celou sadu se nemusí vyplatit, a tak často narazíte, že se prodává nejen pravé a levé sluchátko zvlášť, což platí i o nabíjecím pouzdře. Pro vás to je samozřejmě více práce, ta ale může přinést kýžené ovoce.

Když si projedete jednotlivé bazary (sBazar, Bazoš, Facebook Marketplace), tak zjistíte, že použité Airpody se prodávají za cenu kolem 3 tisíc korun. Pokud ale budete chtít koupit jediné sluchátko, cena už se pohybuje kolem 1 200 Kč. Jakmile pak prodáte za stejnou cenu i pouzdro, již jste na tom lépe, než kdybyste vše prodávali jako sadu. A navíc vám zbude nabíjecí Lightning kabel.