AirPods

Samsung Galaxy Buds vs. Apple AirPods, kdo je vítěz?


Nová sluchátka Samsung Galaxy Buds jsou tu a nepřekvapí, že hlavním konkurentem mají být Apple AirPods. Kdo vyšel z duelu vítězně?

Stejně jako AirPods jsou Galaxy Buds bezdrátová a také se může každé sluchátko zvlášť připojit pomocí Bluetooth k zařízení. Samsung zvolil ale jinou konstrukci a Buds jsou tak špunty, naproti AirPods peckám. Pouzdro je také o poznání jiné a nabízí bezdrátové dobíjení.

 

Samsung Galaxy Buds hned ve 3 barvách

AirPods pořídíte oficiálně pouze v bílé barvě. Když byste chtěli jinou, musíte se poohlédnout buď po neoriginálních a podobných sluchátkách na čínských obchodech, nebo si nechat sluchátka obarvit. To dovoluje například Colorware. Samsung Galaxy Buds jsou už od začátku v bílé, černé a žluté.

Nabíjecí pouzdro od Samsungu lze dobíjet také USB-C kabelem a na rozdíl od čistého designu pouzdra pro AirPods je na něm vyobrazena značka Samsung. Když se sluchátka připojí k telefonu, objeví se jejich úroveň nabití, ale oproti AirPods si můžete pohrát i se zvukem a upravit jej v ekvalizéru. Na Galaxy Buds by mělo být k dispozici i nastavení úrovně okolního zvuku, ale podle prvních recenzí není rozdíl moc patrný.

AirPods 2 pravděpodobně už 29. března

 

Rozšířené použití gest 

I ve způsobu ovládání jsou Galaxy Buds podobná. Jen rozlišují více druhý klepnutí. Když na sluchátko jednou klepnete, pustíte, nebo zastavíte skladbu. Dvojitým a trojitým klepnutím přecházíte mezi skladbami nebo přijmete hovor. Buds podporují i dlouhé podržení, kterým aktivujete hlasového asistenta nebo upravíte hlasitost.

Rychlé párování mají Buds omezeno pouze na zařízení Samsung, stejně jako Apple u AirPods. Když sluchátko vyndáte z ucha, AirPod přestane hrát, to Galaxy Buds neumí. Jejich výhodou je ale bezdrátové nabíjení pouzdra ve standardu Qi a když máte nový Galaxy S10, tak jejich záda poslouží jako bezdrátová nabíjecí plocha.

 

Samsung Galaxy Buds tak nabízejí velmi podobné funkce a stejně jako konkurenční AirPods jsou nejvíc použitelné se zařízením stejné značky. Pro majitele Apple zařízení tak zůstávají AirPods jasnou volbou.

Zdroj: Macrumors.com