AirPods

AirPods 2. generace jsou tu. Za kolik je koupíte a co umí nového?


Apple nás v posledních dnech velmi pěkně zásobuje novinkami. Dnes představil sluchátka AirPods 2. generace. A konečně podporují bezdrátové nabíjení.

Druhá generace populárních bezdrátových sluchátek Apple AirPods umožňuje bezdrátové nabíjení pouzdra ve standardu Qi, je poháněna novým čipem Apple H1, jde si pomocí povelu „Hey, Siri“ zavolat hlasovou asistentku a vydrží zhruba o 50 % déle nabité při přenášení hovorů než první generace.

 

AirPods 2 jsou dražší s minimem vylepšení

Vzhled se téměř nezměnil a jedinou odlišností je tak umístění signalizační LED diody. Ta se nově nachází na nabíjecím pouzdru, do teď byla schována v něm. Při bezdrátovém nabíjení je totiž výhodnější, aby na ni bylo vidět a nemuseli jste pouzdro otevírat.

Apple AirPods 2. generace

Apple prodává rovnou dvě verze nových sluchátek. Dražší s bezdrátově nabíjeným pouzdrem za 5 790 Kč a levnější za 4 790 Kč. To neumožňuje bezdrátové nabíjení, ale sluchátka jsou totožná jako u dražší verze. Jedinou odlišností je tak pouzdro. I to lze samostatně dokoupit, za něj utratíte 2 290 Kč a prodává se pouze v bezdrátové variantě. Stále ale je možné všechny verze pouzdra nabíjet i drátově Lightning kabelem.

 

Rychlejší čip Apple H1

Dalším vylepšením, které ale možná zatím moc nepoznáte, je integrovaný čip Apple H1. Ten je na rozdíl od původního Apple W1 čipu x rychlejší při přepínání mezi aktivními zařízeními, 1,5x rychlejší při spojování hovorů a latence u hraní her se snížila o 30 %.

Výdrž je v podstatě stejná a spíše záleží na tom, jak sluchátka používáte a jak hlasitě z nich zvuk posloucháte. Každopádně pokud jste si nedávno pořídili první Apple AirPods, nemusíte zoufat.