AirPodsFirma AppleiPadMac

Týden ve znamení nových produktů. A to nejlepší teprve přijde na pondělní Apple Keynote


Byla to pěkná smršť – nové iPady, AirPody i omlazené iMacy. A to nejlepší nás teprve čeká na pondělní Apple Keynote, kde se představí nová streamovací služba.

Tento týden byl pro fanoušky Applu skutečně překvapivý. Apple aktualizuje své produkty pomocí tiskových zpráv relativně běžně, nejčastěji tak ale dělá jen co se týče nových komponent v jeho počítačích, i když šasi zůstává stejné. Tentokrát stejně udělal i u iPadu mini, iPadu Air, počítačích iMac a sluchátkách AirPods.

Nový iPad mini 5. generace je na světě, jaká je jeho cena?

Nic z toho přitom nemá nálepku roku ani generačního omlazení, jen poznámku „nové“. iPady tak ve stejném těle obsahují nejmodernější technologii, počítače iMac dostaly na výkonu a AirPody se dočkaly bezdrátového nabíjení a lepšího čipu s rozpoznáním povelu „Hey, Siri“. Od starších generacích je tak rozeznáte až v přímém porovnání, ne pouhým okem.

iPad mini 5

Očekávalo se, že týden ve znamení nových produktů přinese i iPod touch 7. generace, a že se do prodeje dostane i Qi nabíjecí podložka AirPower. Dle zpráv bychom se jí sice mohli dočkat už brzy (konkrétně do konce března), na pondělní Apple Keynote na ní ale pravděpodobně nedojde. Proč taky, do konceptu konference by příliš nezapadala.

Apple AirPower má přijít ještě na konci března

Jiné je to s iPodem touch 7. generace. Pondělní Apple Keynote má být ve znamení streamování. Americká společnost zde chce představit svou novou službu s video obsahem, dojít by mělo i na časopisy a noviny. A aby zde představovala inovované stroje typu iPad, asi není úplně příhodné. iPod touch se ale prezentuje jako multimediální přehrávač, a zde by to již smysl dávalo.

 

Pondělní Apple Keynote na Applišti

I když se o jeho příchodu spekuluje již dlouho, prakticky nic se o něm neví. Jestli bude mít stejný design, který bude omlazen uvnitř, nebo zda se již bude jednat o bezrámečkové zařízení, je ve hvězdách. Dlouhé mlčení pak může mít za následek ještě jedno – ukončení produktové linie. To by znamenalo konec éry zvané iPod. S příchodem iPhonů totiž popularita přehrávačů společnosti pochopitelně upadala, protože většina dala přednost univerzálnějšímu řešení.

Apple Keynote

V pondělí 25. 3. od 18.00 našeho času spustíme náš živě komentovaný přímý přenos i s hostem. 15 minut před začátkem, tedy v 17.45 však začneme vysílat z našeho studia, do kterého přijal pozvání Honza Březina. V průběhu Apple Keynote pak budeme komentovat aktuální dění a na konci si řekneme naše pocity. Celý přenos budete moci sledovat na našem Facebooku, nebo ve vloženém videu přímo na webu Appliště.cz. Ochuzeni nebudete ani o textový přepis, pokud zrovna nebudete moci sledovat video.