iPad

Apple uvedl nový iPad Air s 10,5″ displejem a procesorem A12 Bionic


Nový iPad Air je tu a Apple mu dal do vínku 10,5palcový displej, podporu Apple Pencil, Smart Keyboard a procesor A12 Bionic.

Společně s uvedením iPadu mini 5. generace se Apple odhodlal k představení ještě druhého zařízení. Tím je iPad Air S 10,5″ Retina displejem. Už dnes si ho můžete objednat a připravit si budete muset minimálně 14 490 Kč. Za tuto cenu dostanete 64GB úložiště a model ve verzi pouze s WiFi připojením.

nový iPad Air

 

nový iPad Air podporuje Apple Pencil i chytrou klávesnici

Tak jako u menšího iPadu dal Apple do útrob zařízení procesor A12 Bionic, který už použil u svých nejnovějších iPhonů. Výkon tak v pohodě stačí i na střih 4K videa. 10,5palcový Retina displej s technologií True Tone nese rozlišení 2224 x 1668 px a je vylepšen možností zobrazit rozšířený barevný rozsah P3.

Tak jako iPad mini 5. generace podporuje Apple Pencil v první verzi. Navíc ale můžete připojit klávesnici Smart Keyboard, kterou připojíte přes Smart Connector. Díky němu je napájena a ihned spojena s iPadem. Prodává se zvlášť a oficiální cena je 4 790 Kč.

Nový iPad Air lze koupit s úložištěm 64 nebo 256 GB. Zvolit můžete mezi verzí s WiFi nebo ještě navíc s podporou mobilních dat Cellular. Tak jako u menšího iPadu mini i tady je na výběr stříbrná, vesmírně šedá a zlatá barva.

Zdroj: Apple.cz