iPadiPhone

Ocenění za nejlepší displej roku získává…


Na právě probíhající konferenci Display Week, která se koná v Los Angeles, byly uděleny ceny za nejlepší displej roku. Apple si odnáší hned dvě a to pro iPad Pro a iPhone X.

Apple produkty jsou z hlediska zpracování jistě nadstandartními. Displej je pak jednou z jejich nejzásadnější částí, protože ten má uživatel na očích kdykoli, kdy se zařízením pracuje. Pokud hledáte ty nejlepší displeje, kterými jsou mobilní telefony a tablety osazené, najdete je právě u Applu.

nejlepší displej roku

iPad Pro získal cenu nejvyšší a to za nejlepší displej roku (spolu s Sharp 70-inch 8K LCD TV). Může za to vděčit zejména jeho adaptivnímu 120Hz displeji s technologií ProMotion. Ta totiž dokáže zjistit prohlížený obsah a na základě toho upravit obnovovací frekvenci v rozmezí od 24 do 120 Hz. Jedná se tak o vůbec první komerčně dostupné řešení v podobném typu zařízení. Porotě se také líbila jemnost displeje, která činí 264 ppi.

 

Nebyl první, přesto vyhrál – iPhone X

Za novátorský přístup k aplikaci zobrazovacích technologií pak získal jednu z rozdávaných cen i iPhone X a to i když technologie jeho displeje není žádnou novinkou. Zaplnění skoro celé čelní plochy zařízení displejem a složitostí celého technického řešení však na porotu značně zapůsobil. Ta vyzdvihla i jeho obsažené funkce jako jsou HDR 10, Dolby Vision, True Tone apod.

nejlepší displej roku

Apple byl vždy špičkou v osazování svých zařízení těmi nejlepšími displeji. Kdo ví, jak by ty dnes vypadaly, kdyby nám kdysi nepředstavil iPhone 4 s prvním Retina displejem tak jemným, že nebylo při běžném používání vidět jednotlivé jeho pixely. Kompletní výsledky „Society for Information Display Reveals 2018 Display Industry Award Winners“ si můžete přečíst zde.

Zdroj: 9to5mac.com