PříslušenstvíRecenze

3D tvrzené sklo na iPhone dokonale ochrání váš displej


Bojíte se o křehký displej vašeho iPhonu a chcete mu dopřát tu nejlepší možnou ochranu? Pokud ano, přečtěte si recenzi na toto 3D tvrzené sklo, které dokonale ochrání displej a nijak neničí vzhled zařízení.

Určitě znáte klasická ochranná skla, která jsou plochá a displej zařízení chrání jen částečně. Vůbec totiž nekryjí hrany displeje, které jsou u posledních pár generací iPhonu zahnuté. Výjimku tvoří jen iPhony vycházející ze vzhledu iPhonu 5, které jsou hranatější.

 

Obsah balení

Doručovací papírová krabička, ve které bylo ještě plastové ochranné pouzdro, ve kterém bylo uloženo tvrzené sklo, byla velice precizně zabalena a nemusíte se tak bát, že by vám například pošta či kurýr doručil obsah nějak poškozený. V balení se nachází samotné ochranné sklo, jeden mokrý hadřík, jeden suchý hadřík, nálepky na odstranění nečistot a návod na úspěšnou aplikaci skla.

Prodejce uvádí, že 3D prémiové tvrzené sklo je až 5× odolnější, než běžná ochranná skla.

Námi testovaný kus tvrzeného skla byl určen pro iPhone 7/8 Plus. Pokud ale disponujete jiným iPhonem, nabídka je bohatá a společnost tvrzenysklo.cz pokrývá i konkurenční zařízení s Androidem. Sklo se prodává ve dvou barevných variantách a to v bílé a černé. Prodejce také nabízí červenou verzi skla, která je určená pro všechny, kteří mají iPhone ze série (PRODUCT)RED™. Ta je ale o pár set korun dražší. Barvy jsou přesně takové, jaké nabízí u zvolených iPhonů sám Apple, takže máte jistotu, že si nijak nezkazíte vzhled telefonu. Vybírat tedy logicky můžete podle toho, jakou barevnou variantu iPhonu máte, ale samozřejmě se tím řídit nemusíte.

Sklo

 

To nejlepší tvrzené sklo na iPhone, co jsem kdy měl

V ekosystému Applu jsem od roku 2011 a na téměř každém iPhonu od generace 4s a dalších jsem měl nalepené nějaké ochranné sklo. Osobně můžu napsat, že toto prémiové 3D tvrzené sklo je to nejlepší, co jsem zatím na iPhonu dosud měl. Drtivá většina ochranných skel je totiž zcela rovná a tak logicky nepokryje hrany zařízení, na které právě telefon nejčastěji padá.

Sklo

To ale není případ 3D tvrzeného skla, které je na hranách lehce zahnuté a přesně tak kopíruje displej telefonu. Po nalepení zjistíte, že sklo pokrývá opravdu 100 % plochy displeje. Vzhledem k tomu, že sklo není tradičně celé průhledné, ale kopíruje rámeček a barevný odstín iPhonu, tak si musíte dát opravdu velký pozor, abyste sklo nalepili co nejpřesněji.

Ochranné sklo

Prodejce uvádí, že 3D prémiové tvrzené sklo je až 5× odolnější, než běžná ochranná skla. Stejně tak je zajímavá statistika, že 3D prémiové tvrzené sklo zachrání displej iPhonu až v 80 % případů. To je slušné číslo a jistě stojí za to investovat pár stovek do této ochrany, než platit několik tisíc za výměnu displeje.

Sklo také po aplikaci nezanechává bubliny, chrání iPhone proti poškrábání, zachovává všechny pozorovací úhly, nesnižuje kvalitu displeje a oleophobická vrstva minimalizuje mastné otisky prstů.

 

Jediná vada na kráse

Tím, že je sklo na jeho hranách lehce zahnuté, nemusí být kompatibilní s určitými typy pouzder. Pokud máte pouzdro, které nesahá až k hranám displeje, nebude vám nic vadit. Pokud ale používáte, jako já, originální silikonové pouzdro od Applu, budete s ním mít problém. Pouzdro totiž poměrně hodně tlačí na tvrzené sklo a mohlo by se stát, že se časem zničí, nebo se pod něj dostane vzduch. Toto upozornění je ostatně také na prodejní krabičce, kde je zákazník předem varován.

Sklo

 

Pro čtenáře Appliště sleva 20 % na vše

Appliste.cz přináší svým čtenářům slevový kód do obchodu tvrzenysklo.cz, kde stačí zadat „Appliste20“ a získáte 20% slevu na vše. Sleva není nijak časově omezena.

[box type=”success” ]
– Ochrání opravdu celý displej
– Až 5× odolnější než ostatní skla

[/box]

[box type=”error” ]

  • Nekompatibilní s některými kryty

[/box]

Za poskytnutí produktu děkujeme obchodu tvrzenysklo.cz

Název: 3D tvrzené sklo pro iPhone 7 Plus (Premium)

Barevná provedení: černá, bílá, červená

Cena: 699 Kč