Aplikace a Hry

Jaké jsou ty nej mobilní hry roku 2018?


Rok 2018 se chýlí ke svému konci a s ním také vycházejí různé žebříčky. Ani my nezůstaneme pozadu. Chcete vědět, jaké jsou ty nej mobilní hry roku 2018?

Apple vybral jako nejlepší hru roku 2018 příjemnou hříčku Donut Country pro iPhone, na iPadech pak zvítězila ručně kreslená puzzle hra Gorogoa. Jaké tituly ale oslovily redakci Appliště? Najdete mezi nimi nejen FPS akci, ale i závody či zajímavou PvP hříčku.

Jen to nejlepší – Best of 2018 pohledem Applu

 

Nejlepší mobilní hra:

Shadowgun Legends

Jednoznačně nejlepší titul, který se v App Store za rok 2018 objevil, je právě tato česká FPS akce od Madfinger Games. Boduje nejen svou parádní grafikou, skvělými zvuky a odladěnou hratelností, ale i singleplayerovou kampaní, kterou si můžete ozvláštnit multiplayerovou řežbou. Díky četným aktualizacím ji navíc neustále přibývá nový obsah, který nutí hráče hrát ji pořád a pořád a ano, pořád.

icon
SHADOWGUN LEGENDSMADFINGER Games, a.s.GamesZdarmaStáhnout

Dosud největší update hry Shadowgun Legends je tady. Přivítejte (nejen) halloweenský masakr

 

Nejzajímavější hra:

Badland Brawl

Hru Badland jistě znáte. Apple ji dokonce ocenil nejlepší hrou roku 2013. Po pokračování o sobě ale nedali její vývojáři dlouho slyšet, dokud nepřišel Badland Brawl. V této PvP akční strategii proti sobě stojí dvě věže – jedna vaše, jedna soupeře. Kterého hráče pak vydrží stát déle, taková vyhrává. Přítomno je množství jednotek, útoků, bonusů a samozřejmě zábavy. Každé kolo pak trvá maximálně tři minuty, takže se hodí i na čekání na MHD.

icon
Badland BrawlFrogmind OyGamesZdarmaStáhnout

 

Největší překvapení:

Asphalt 9: Legends

Předně je překvapivé, jak dlouho jsme na pokračovatele osmého dílu museli čekat. Od vydání Adrenalinu to totiž bylo celých 5 let, než jsme se dočkali Legend. A poté je zde to ovládání. Málo kdo by čekal, že se závodní hra bude ovládat pouhým šviháním prstu po displeji. Po počátečním rozčarování a odsuzování titulu se vám to ale nesmírně zalíbí a ke klasickému způsobu hraní se už opravdu nebudete chtít vrátit. A to je překvapení číslo dvě.

Asphalt

icon
Asphalt 9: LegendsGameloftGamesZdarmaStáhnout

Asphalt 9: Legends dostal aktualizaci. Nově jede v 60 fps

 

Největší zklamání:

Harry Potter: Hogwarts Mystery

Jaké to je, hrát hru s Harry Potterem v názvu, bez Harryho Pottera? Na nic. Jaké to je myslet si, že vám hra poskytne otevřený svět čar a kouzel, zejména v okolí Bradavic, a ono ne? Na nic. Jaké to je protloukat se množstvím nudných dialogů a přitom čekat neúměrně dlouhou dobu, než se vám nabije energie na další úkol? Na nic. Hra Harry Potter: Hogwarts Mystery je prostě na nic.

icon
Harry Potter: Hogwarts MysteryJam City, Inc.GamesZdarmaStáhnout

Harry Potter: Hogwarts Mystery je nudné kouzlení bez Harryho Pottera

 

Nejrozporuplnější hra:

Fortnite

Je to hit a vydělává neskutečné peníze. A osobně si myslím, že Fortnite (a PUBG a vše tomu podobné) nemá na mobilních telefonech co dělat. Jistě, mnozí opáčíte s tím, že se nesmírně pletu a možná máte pravdu. Také proto není Fortnite nejlepší, ale nejrozporuplnější. Níže několik důvodů.

  1. Hrát půl hodiny v kuse a plně se soustředit jen na dění na mobilním telefonu není zrovna komfortní. Čas na to máte stejně jen doma, tak proč nehrát na dospělých platformách a to pohodlně bez lámání si prstů?
  2. Nároky na hardware jsou takové, že starší zařízení mají problém se zadýcháváním, i ty novější pak s výdrží baterie. K čemu je mi platné hrát na iPhonu takovou hru, která mi za půl hodiny vymlátí baterii o 20 procent?
  3. Přes všechny snahy vývojářů o odladění ovládání je pořád problém nezarazit se o nějaký objekt a střílet skutečně jen tehdy, pokud chcete. Tady je např. takový Shadowgun Legends úplně někde jinde.
icon
FortniteEpic Games, Inc.GamesZdarmaStáhnout

A jaké jsou ty nej mobilní hry roku 2018 pro vás? Podělte se o ně s námi v komentářích pod článkem a dejte nám tím třeba tip na titul, o kterém ani nevíme. Chcete-li se podívat na žebříček z roku 2017, najdete jej zde.