Příslušenství

Logitech kupuje populární společnost Blue vyrábějící audio techniku. Bude o to více fušovat do hudby


Logitech oznámil, že kupuje populární společnost Blue vyrábějící audiotechniku. Ta se proslavila především mikrofony, které používají nejen profesionální hudebníci, ale i YouTubeři.

Logitech za společnost Blue zaplatil se všemi jejími zaměstnanci, sídlem společnosti, stávajícími i rozpracovanými produkty 117 milionů dolarů. Jedná se tím o další z jeho akvizic, protože před časem už koupil značky jako Ultimate Ears, Jaybird a ASTRO Gaming.

Blue

Cíl je jasný. Logitech chce proniknout na rozvíjející se trh a 117 milionů dolarů není příliš vysoká cena za kompletní know how, které mu se zaměstnanci společnost Blue poskytne. Ta má tedy alespoň dle oficiálního vyjádření ještě nějakou chvíli pod svou značkou fungovat. Dá se ale očekávat, že nový produkt již ponese logo Logitechu.

Pro koncového uživatele by to mohlo dopadnout dobře. Ultimate Ears, Jaybird i Blue jsou osvědčené značky, jejichž kombinací může vzniknout unikátní produkt. Pokud se však mezi sebou všichni domluví. Jinak se také můžeme dočkat nepoužitelného kočkopsa.

Zdroj: 9to5ma.com