Příslušenství

Stylus Logitech Crayon bude fungovat jen s novým iPadem


Apple pořádal v úterý konferenci Creative New Ideas for Teachers and Students, na které nám ukázal nový iPad a kromě něj také levnou alternativku k Apple Pencil. Jedná se o stylus Logitech Crayon.

Ještě včera jsme si mohli myslet, že tento nový stylus bude fungovat jak na novém iPadu, tak také na všech iPadech Pro, podporujících Apple Pencil. To je ale omyl a stylus od Logitechu tak bude fungovat pouze a jen na novém iPadu, což je samozřejmě poměrně škoda. Pravděpodobně má tak nový iPad obsaženou novou technologii, která umožňuje použití i jiné takto propracované tužky, než je právě Apple Pencil.

Crayon

To samé v levnějším kabátku

Co se funkčnosti týče, tak stylus Crayon umí v zásadě stejné kousky, jako zmíněný Apple Pencil. Jedná se prakticky o převlečenou tužku Applu do hliníkového těla jen s tím rozdílem, že stylus neobsahuje Lightning výstup, ale Lighning kabel se do něj připojuje klasicky, jako když nabíjíte váš iPhone či iPad. Pro úplnost dodejme, že Apple Pencil stojí 2 590 Kč, kdežto Logitech Crayon vyjde v přepočtu na cca 1 000 Kč.

Crayon

Chcete-li se dozvědět o novém iPadu více, stačí si přečíst tento článek. Pokud chcete mít přehled o tom, co všechno na konferenci Creative New Ideas for Teachers and Students bylo představeno, přečtěte si náš souhrnný článek.

Do komentářů nám dejte vědět, co si o funkčnosti stylusu myslíte.

Zdroj: macrumors.com