PříslušenstvíRecenze

Bezdrátová Bluetooth klávesnice Logitech K780 je rozumná trojkombinace (recenze)


Logitech K780 je bezdrátová klávesnice, která se umí připojit až ke třem zařízením, mezi kterými se přepínáte pomocí určených kláves. Navíc poskytuje integrovaný stojánek.

Logitech K780 je evolučním krokem mezi modelem K480 a revolučním Craftem. Po všech stránkách je lepší jak její předchůdci (K380, K 480) a i Craftu se v mnoha ohledech směle vyrovná. Chybí jí jen jedna podstatná věc – ovládací Korunka. Za to vám poskytne stojánek na váš telefon a tablet. A to hlavně za poloviční cenu.

Dva roky na „jedno“ nabití

Balení je klasika Logitechu. Je stylové, designové a prakticky nic než samotný produkt neobsahuje. Protože se ale K780 nenabíjí, nachází se v něm ještě dvě AAA baterie. Ty vám při běžném používání vydrží až dva roky. Součástí klávesnice je i odnímatelné USB Logitech Unifying, pomocí kterého lze klávesnici také připojit s počítačem.

Přednostmi modelu K780 jsou její tři Easy-Switch klávesy, s jejichž pomocí se přepínáte mezi počítačem, telefonem a tabletem. Ty se nacházejí v horním řádku napravo vedle klávesy Escape.  Když máte zařízení spárována, volbou čísel jen volíte, které chcete aktuálně používat. To vybrané pak svítí, abyste věděli, kde vlastně píšete.

Díky integrované pogumované kolébce je to ještě o to jednodušší. Ta slouží k bezpečnému usazení celé řady zařízení v ideálním úhlu pro čtení a ovládání, chytrými telefony počínaje a zařízením iPad Pro o velikosti 12“ konče. Přispívá také k zachování pořádku na pracovním stole, kdy vám telefon neleží tady a tablet zase támhle.

 

S medailí na hrudi

Díky systému kláves, který si Logitech pojmenoval jako PerfectStroke je psaní tiché a plynulé. Proč ale musí neustále vymýšlet všelijaké jejich patvary, je záhadou. Kdyby sáhnul po klasickém rozložení s klasickým tvarem, možná by mnohým novým uživatelům ušetřil čas na zvykání si. To naštěstí není nijak zdlouhavé. Konstrukce je robustní, klávesy jsou velké a přítomen je i praktický numerický blok. Vypíchnout je třeba i klávesové zkratky, které dokážou ovládat možnosti operačního systému, ke kterému je klávesnice zrovna připojena.

Díky systému kláves, který si Logitech pojmenoval jako PerfectStroke je psaní tiché a plynulé.

Ceny iF DESIGN AWARDS odměňují produkty na základě následujících kritérií: kvalita designu a konstrukce, celkové provedení, volba materiálů, míra inovace, funkčnost, ergonomie a aspekty univerzálního designu. Ceny iF DESIGN AWARDS, které vybírá porota šedesáti expertů z více než dvaceti zemí, jsou celosvětově vnímány jako symbol vynikajícího designu. A toto ocenění právě klávesnice Logitech K780 získala. To už je dostatečná záruka toho, že se jedná o skutečně kvalitní produkt.


Společnost Logitech, zaměřující se na inovaci a kvalitu, vyvíjí osobní periferní zařízení, která lidem umožňují si lépe vychutnat digitální svět. Začali v roce 1981 a od těch dob rozšířili svou odbornost v designu produktů mimo tuto oblast. S produkty prodávanými téměř v každé zemi světa nyní vedoucí postavení společnosti Logitech v oblasti inovací zahrnuje široké portfolio osobních periferních zařízení (bezdrátových i kabelových), se speciálním důrazem na produkty pro ovládání počítačů, hraní her, komunikaci přes internet, digitální hudbu a ovládání systémů domácí zábavy.

Zdroj: Logitech.cz 


Boduje i cenou

Proč chodit kolem horké kaše? Logitech K780 Multi-device Wireless Keyboard, jak se klávesnice jmenuje celým svým jménem, má pár drobností, které se vám nebudou líbit. Nejvíce to pravděpodobně bude stísněný prostor v oblasti šipek, ne každému se také musí líbit kruhové klávesy. Píše se na nich ale pohodlně.

Klávesnice není určena k přenášení a to i díky její značné váze. Ta ale s pogumovanými ploškami na spodní straně klávesnice zamezí jejímu cestování po pracovním stole. Další výhodou je cena. Ta je totiž o půlku nižší než model Craft a ještě k tomu o nějaké drobné oproti originální Bluetooth Apple klávesnici.

Nepotřebujete-li tedy speciální korunkou ovládat funkce různých aplikací, a nepotřebujete-li mít na klávesnici punc „Designed by Apple in California, Assembled in China“, bude vám K780 ideálním pomocníkem.

 

[box type=”success” ]

  • Spárování až se třemi zařízeními
  • Systémové klávesy
  • Numerický blok
  • Kolébka na telefon a tablet
  • Dlouhá výdrž
  • automatická funkce spánku
  • Logitech Unifying

[/box]

[box type=”error” ]

  • Stísněný prostor pro šipky
  • Chybí podsvícení
  • Jediná možná poloha sklonu

[/box]

Název: Logitech K780 MULTI-DEVICE WIRELESS KEYBOARD

Cena: od 2 289 Kč

Parametry: typ připojení: protokol Logitech Unifying (2,4 GHz), technologie Bluetooth Smart; bezdrátový dosah až 10 m, bezdrátové šifrování: 128bitové šifrování AES mezi klávesnicí a připojeným zařízením; indikátory (LED): indikátory 3 kanálů Bluetooth, indikátor nabití baterie Logitech; baterie: 2 x AAA, životnost baterií (nenabíjecí): 24 měsíců; speciální klávesy: přístupové klávesy (např. Domů, Hledat, Zpět, Přepínání aplikací, Místní nabídka), Easy-Switch, vypínač napájení; stojánek tabletu: praktický stojánek pro zařízení (max. tloušťka až 11,3 mm)

Kompatibilita: Windows 7, Windows 8, Windows 10 nebo novější, Android 5.0 nebo novější, macOS 10.10 nebo novější, iOS 5 nebo novější, Chrome OS, vyžaduje Bluetooth Smart-kompatibilní zařízení s podporou klávesnice (profil HID)

Rozměry: výška: 158 mm; šířka: 380 mm, hloubka: 8až 22 mm; hmotnost: 875 g