HomePod

Přijde letos levnější HomePod? Je to dost dobře možné


HomePod je sice výkonný reproduktor, ale oproti svým konkurentům je zbytečně předražený. Apple by tedy už letos mohl představit jeho levnější variantu.

HomePod je první produkt společnosti Apple, který vstoupil na trh chytrých reproduktorů, jenž dokážou streamovat hudbu a ovládat vaši inteligentní domácnost pomocí hlasových příkazů. Největší jeho nevýhodou je však cena. 349 dolarů totiž není mnoho uživatelů za jeho funkce ochotno zaplatit. Dá se tedy předpokládat, že Apple brzy uvede jeho levnější alternativu. Ta by měla stát dokonce jen 150 dolarů.

 

Konkurence stojí jen 50 dolarů

Reproduktor HomePod je nabitý technologiemi, které mu poskytují čistou a jasnou reprodukci zvuku. Jenže hlasová asistentka Siri, skrze kterou můžete reproduktor ovládat, je v porovnání s Amazon Alexou a Google Assistatnem neskutečně hloupá. Ty jsou navíc obsaženy v zařízeních, které stojí od 50 do 150 dolarů.

HomePod

I když tedy HomePod nabízí opravdu skvělý audio výstup, mnozí recenzenti upřednostňují kvůli jeho vysoké ceně konkurenci. The Economic Daily News tak přišel s informací, že by levnější verze reproduktoru od Applu měla dorazit už v druhé polovině roku 2018. Navíc dodává, že by tato verze reproduktoru měla stát mezi 150 až 200 dolary.

Takové zařízení by samozřejmě nemohlo být natolik výkonné, protože by svými rozměry bylo celkově menší, pravděpodobně po vzoru modelu Google Home. Jednalo by se však o zajímavou alternativu pro ty uživatele, kteří by rádi skrze Siri ovládali svou chytrou domácnost napojenou na platformu HomeKit a tolik nebazírovali na kvalitě přehrávaného zvuku.

Zpráva dále zmiňuje, že bychom se měli dočkat levnější verze 9,7palcového modelu iPadu Pro, který by stál kolem 259 dolarů, což by byla částka o 70 dolarů nižší, než je tomu nyní. Zároveň potvrzuje zvěsti poklesu ceny u MacBooku Air, jenž by měl místo 999 dolarů nově stát 799, respektive 899 dolarů.

Zdroj: AppleInsider.com