HomePod

Apple uveřejnil nové video s reproduktorem HomePod a zpěvačkou FKA twigs v hlavních rolí


Celé čtyři minuty trvá nové video, které je zaměřeno na to, jak vám HomePod dokáže zvednout náladu. To se mu konkrétně povedlo u zpěvačky FKA twigs, která přišla domů po hodně perném dni.

Video režíroval Spike Jonze a obsadil do něho avantgardní R&B zpěvačku FKA twigs, která však ve videu vůbec nezpívá, nýbrž tancuje. Po příchodu domů a spuštění reproduktoru HomePod skrze obligátní příkaz „Hey Siri“ jej požádá, aby jí zahrál něco, co má ráda.

On konkrétně vybere song Til It’s Over od umělce vystupujícího pod jménem Andreson. Pak se s jejím bytem začnou dít zvláštní věci. Proto se také tento spíše hudební videoklip než reklama jmenuje Welcome Home.

https://youtu.be/305ryPvU6A8

Spike Jonze je známý pro svou bohatou kariéru režírování hudebních videoklipů, na svědomí má ale i celovečerní filmy, mezi které se řadí například i titul V kůži Johna Malkoviche. Taneční kreace FKA twigs, jejíž skutečné jméno je Tahliah Debrett Barnett, byly sice hodně odvážné, ale jistě jí nečinily sebemenší potíže. Před startem své hudební kariéry totiž začínala jako tanečnice.

 

Co je HomePod zač?

Apple HomePod je konkurenční produkt Applu pro Amazon Echo či Google Home. Reproduktor je vybaven Siri, přes kterou lze ovládat nejen samotné zařízení ale i různá příslušenství, které je připojeno přes platformu HomeKit. Pouhým vyslovením příkazu Hey Siri tak můžete například rozsvítit či zhasnout světla atd. Reproduktoru se také můžete zeptat na počasí, nastavit si budík a mnoho dalšího.

Reproduktor

Uvnitř zařízení tiká procesor Apple A8, který je stejný jako v iPhonu 6/6 Plus. Rozměry reproduktoru pak činí 17,2 cm × 14,2 cm a jeho hmotnost se zastavila na hodnotě 2,5 kg. I když se tak předchozí reklamy věnovali spíše na kvalitu reprodukce a zvuku a ostatních funkcí, teď se Apple prvně zaměřil i na ovládání skrze obsaženou hlasovou asistentku.

Zdroj: AppleInsider.com