HomePod

Česká cena reproduktoru HomePod bude zřejmě 12 490 Kč


Ačkoli se u nás ještě chytrý reproduktor HomePod neprodává a ani se nic ohledně oficiální dostupnosti neví, český internetový obchod CZC.cz zveřejnil českou cenu. Ta bude 12 490 Kč.

Cena 12 490 Kč je vyšší než se původně očekávalo – v USA a ostatních zemích, kde je HomePod aktuálně k dispozici se cena zastavila na 349 dolarech, což je v přepočtu cca 7 000 Kč. Nutno podotknout, že ceny Apple uvádí bez DPH a dalších poplatků, takže výsledná cena může být reálně až někde kolem 9 000 Kč.

Apple

To ovšem neplatí pro český trh, kde si budou moci zájemci koupit (snad) oficiálně HomePod za nemalých 12 490 Kč. Za tuto cenu si už můžete koupit opravdu skvěle nabušený reproduktor, B&O Beolit 17. Ten sice není tak chytrý jako HomePod, ale zvuk má fenomenální. A o to ve finále u reproduktoru jde, ne?

Vyšší cena a kompabilita od iPhonu 5s

HomePod tedy Apple prodává za 349 dolarů. To je i tak velice vysoká cena, protože například konkurenční Amazon Echo nestojí více jak 4 500 Kč. Reproduktor je kompatibilní od iPhonu 5s, iPadu Air, iPadu Mini 2 a iPodu Touch 6. generace. Stejně tak je nutné mít v propojeném zařízení nainstalovaný nejnovější iOS 11.2.5.

Apple HomePod je vybaven Siri (která stále neumí česky), přes kterou lze zařízení ovládat a nejen to. Je možné ovládat také příslušenství, které je připojeno přes platformu HomeKit. Můžete tedy pouhým vyslovením příkazu Hey Siri rozsvítit či zhasnout světla atd. Reproduktoru se také můžete zeptat na počasí, nastavit si budík a mnoho dalšího. Všechny příkazy, které můžete HomePodu klást, jsou obsaženy na této stránce.

Uvnitř zařízení tiká procesor Apple A8, který je stejný jako v iPhonu 6/6 Plus. Rozměry reproduktoru pak činí 17,2 cm × 14,2 cm a jeho hmotnost se zastavila na hodnotě 2,5 kg.

Zdroj: CZC.cz