AirPodsPříslušenstvíRecenze

Lamax Dots1 strčí AirPody do kapsy nejen cenou, ale i odhlučněním okolí


Bezdrátová sluchátka Lamax Dots1 bodují svou vahou, zvukovým přednesem a v neposlední řadě i velice příjemnou cenou, kterou drtí veškerou konkurenci.

Apple AirPody přinesly na trh s bezdrátovými sluchátky svěží vítr v podobě originální konstrukce, kdy mezi sebou nemusí být ani jednotlivá sluchátka spojená kabelem. Samozřejmě technologii společnosti okopírovalo mnoho výrobců, a tak se poslední dobou s tímto „skutečně bezdrátovým“ řešením setkáváme čím dál více. Je to i případ sluchátek Lamax Dots1.

 

Co víc byste mohli chtít?

Nedá se říci, že by vás balení sluchátek Lamax Dots1 něčím ohromilo, na druhou stranu se o to ani nesnaží. Vyjma nabíjecího pouzdra, uvnitř kterého jsou sluchátka usazena, najdete v balení ještě nabíjecí microUSB kabel, tři sady ušních háčků a dvě sady špuntů (jedna je nasazena na sluchátkách). Vše v rozdílných velikostech, aby sluchátka sedla každému uživateli. Vyjma nutných manuálů a brožur zde najdete i tři samolepky s motivem společnosti a produktu.

Po odstranění bezpečnostních fólií můžete sluchátka ihned používat. V nabíjecím pouzdru jsou usazena velice pevně díky magnetům, indukčně se ale nenabíjejí. Ze spodní strany každého z nich, jsou čtyři nabíjecí plošky, na pouzdru se pak nacházejí čtyři piny. K nabíjení samozřejmě dojde až po vzájemném kontaktu. Sluchátka však v pouzdru drží velice pevně, takže se vám určitě nestane, že by se při přenášení v pouzdře pohnula, čímž by se nabíjení přerušilo. Jakékoli senzory zde ale nečekejte.

 

3, 6, 30

Po prvním spárování sluchátek s vaším zařízením, které je prakticky okamžité, si jej již pamatují. Kdykoli je tak vyndáte z pouzdra, automaticky se mezi sebou propojí a ihned se spojí s vaším zařízením (máte-li v něm samozřejmě aktivovanou technologii Bluetooth). Dlouhým podržením tlačítka je ale samozřejmě lze zapnout i vypnout ručně. Tlačítko má však ještě další funkce.

 inteligentním nabíjecím pouzdrem nepotřebujete dlouhé hodiny elektrickou zásuvku. Stačí do něj špunty uložit a při příštím použití budou 100% připraveny. Pouzdro sluchátka nabije až 5×.

Předně je to přijmutí a ukončení telefonního hovoru, umí ale i pozastavit přehrávání, nebo přeskočit na následující hudební stopu. Díky jeho podsvětlení zjistíte nejen to, že je dané sluchátko aktivní, ale slouží i jako signalizace při nabíjení. Pokud svítí, nabíjení stále probíhá, jakmile zhasne, je stav baterie plný – to je po úplném jejich vybití po dvou hodinách. V mono módu vydrží Lamax Dots1 hrát šest hodin, ve stereu hodiny tři. Nabíjecí pouzdro je pak zásobníkem na dalších 30 hodin.


LAMAX Electronics je původní česká značka, která si na trhu udělala jméno prodejem vlastních sportovních kamer a kamer do auta. Rychle se rozvíjela a brzy expandovala do dalších zemí. V současné době nabízí své výrobky po celé Evropě. V roce 2016 pod značkou LAMAX Beat rozšířili svoje portfolio o produkty z oblasti audio techniky.


LAMAX 10 000 mAh je powerbanka s výborným poměrem cena/výkon

Nefalšované nadšení

Než mi přišly Lamax Dots1 pod ruku, používal jsem bezdrátová sluchátka Jabra ROX. Stoprocentně jsem s nimi spokojený rozhodně nebyl, ale v době, kdy jsem je pořizoval, se jednalo o ideální investici. Tehdy bezdrátová sluchátka teprve nabírala dech. Od té doby jsem zkoušel takové modely, jakými jsou Powerbeats3 anebo BeatsX. Ani jedny mi nevyhovovaly svou vahou a kupodivu ani elegancí použití.

Co dočinění jsem měl i s Apple AirPody, ale díky tomu, že se jedná o pecky, ihned jsem je zavrhnul. Díky častému cestování hromadnou dopravou potřebuji ucho utěsnit špunty, takže AirPody byly skutečně nevhodné řešení. Jakmile jsem si ale do ucha vložil Lamax Dots1, byl jsem nadšený. Předně díky jejich lehké váze a poté díky jejich pohodlnosti.

Největší problém jsem vždy měl v tom, aby mi sluchátka opravdu dobře seděla. Lamax Beats1 ale padla do mého sluchovodu naprosto přesně, aniž bych musel štelovat nástavce či přidávat jakékoli háčky. To bylo první milé překvapení. To druhé pak přinesl hudební přednes.

 

Lamax Dots1 využijete kdykoli a kdekoli

Plná cena sluchátek je 2 590 Kč, v aktuální slevě je seženete za 1 980 Kč, což je v dnešní době, v porovnání s konkurencí, nižší cenová třída. BeatsX stojí 3 099 Kč, AirPody 4 990 Kč, Bose SoundSport Free Wireless Headphones 5 289 Kč a Powerbeats3 dokonce 5 499 Kč. Nejste-li audiofil a nepotřebujete-li hi-tech kvalitu (což stejně v tomto případě po žádných bezdrátových sluchátkách nesáhnete) poskytnou vám tato sluchátka parádní zvuk vynikající svou čistotou a bohatostí. Užijete si tak nejen úderné basy, ale i jasné výšky.

Všechny hudební žánry vám budou v uších znít skvěle. Bohatý zvuk v celém frekvenčním pásmu vám naservíruje dunivé basy, stabilní středy i jasné výšky.

Hodí se na všechny druhy použití, tedy nejen na sport, ale i cestování, domácí poslech či vyřizování telefonních hovorů – to klidně i jen s jedním sluchátkem. Prudké pohyby hlavy rozhodně vypadnutí sluchátek nezapříčiní, to spíš v právě panujícím zimním období nasazování a zejména sundávání zimní čepice, na to tedy pozor. Díky příkladnému utěsnění okolí pak neuslyšíte žádné jeho nepříjemné ruchy.

Jediná výtka recenze tak nesměřuje ani tak ke sluchátkům, ze kterých jsem opravdu nadšený, jako spíše k nabíjecímu pouzdru. To je poněkud větších rozměrů a v kapse jej rozhodně pocítíte. Jeho víko pak nevypadá příliš odolně, protože je k tělu uchyceno jediným pantem a navíc je z poměrně tenkého plastu, takže se dá soudit, že hrubší zacházení určitě nesnese.

Za tu cenu Lamax Dots1 jednoduše stojí. Pokud nevíte, jestli je pro vás daný typ sluchátek vhodný, pokud hledáte moderní a skutečně bezdrátová sluchátka, za která se vám nechce příliš utrácet a pokud si chcete užít kvalitní a dostupný poslech vaší oblíbené hudby, nemáte moc nad čím přemýšlet.

[box type=”success” ]

  • Cena
  • Zvukový přednes
  • Lehkost sluchátek
  • Obsah balení

[/box]

[box type=”error” ]

  • Vetší rozměry nabíjecího pouzdra
  • Nepříliš odolná konstrukce nabíjecího pouzdra

[/box]

Za poskytnutí produktu děkujeme společnosti LAMAX.

Název: Bezdrátová sluchátka LAMAX Dots1

Cena: 2 590 Kč, aktuálně ve slevě za 1 890 Kč

Parametry: Bluetooth 4.2; max. vzdálenost párování až 10 metrů; baterie ve sluchátkách 100 mAh LiPo, baterie v nabíjecí stanici 520 mAh LiPo, doba nabíjení sluchátek cca 2 hodiny, doba přehrávání až 6 hodin (Mono mode), až 3 hodiny (Stereo mode), pohotovostní režim až 150 hodin; citlivost ≥ 70 dB; Frekvenční rozsah 20 Hz až 20 kHz, integrovaný reproduktor i mikrofon, ovládat handsfree lze tlačítky na sluchátkách. Funkce tlačítek sluchátek: přehrávání skladeb, ovládání handsfree, aktivace Siri nebo Google Assistant

Kompatibilita: vypsat typy jablečných zařízení, klidně ale i zařízení s Androidem, nebo Windows (např.: iPhone, iPad a iPad Mini, iPod s iOS verze 7 a vyšší; zařízení se systémem Android 4.2 a vyšší)

Rozměry: výška: 25 mm; šířka: 16 mm, hloubka: 21 mm; hmotnost sluchátka: 4,2 g, hmotnost sluchátek spolu s nabíjecí stanicí 49,3 g