Příslušenství

LAMAX 10 000 mAh je powerbanka s výborným poměrem cena/výkon


Současné mobilní telefony i další zařízení nevydrží nabité příliš dlouho. Každý tak hledá malou, výkonnou a levnou powerbanku. LAMAX 10 000 mAh je přesně taková, jakou chcete.

Bez powerbanky se dnes většina uživatelů neobejde. Sice je elektrická zásuvka na každém rohu, ale mobilní telefony někdy nevydrží ani jeden den a už je musíte znovu nabíjet. V takovém případě určitě hledáte malé zařízení, které se vejde do kapsy, moc nebude stát a nabije telefon, tablet nebo podobné zařízení i vícekrát. LAMAX 10 000 mAh je první powerbankou, kterou po sepsání recenze nebudu vracet, ale musím si ji nechat. A proč?

Na pracovním stole mám bezdrátovou nabíječku, doma několik kabelů a v tašce s MacBookem Pro bezpočet redukcí na USB-C porty. Do kompletní sestavy tak scházela jen powerbanka a musel jsem si počkat, než se objevila taková, která mi bude vyhovovat jak velikostí, tak váhou, kapacitou a cenou. Už jsem ji našel.

 

V balení najdete krátký microUSB kabel

Pokud bych měl něco vytknout, určitě to bude délka přiloženého microUSB kabelu. Ten je opravdu velmi kraťoučký a měří kolem 10 centimetrů. Hodil by se delší. Kromě perfektně popsaného návodu, ve kterém naleznete přesný popis všech funkcí a vysvětlivky k blikajícím LED diodám, už z krabičky vytáhnete jen samotnou powerbanku.

LAMAX 10 000 mAh recenze

Po vybalení jsem byl příjemně překvapený velikostí a váhou zařízení. Je o něco těžší než můj současný iPhone 8 Plus a zhruba stejně velká jako iPhone 8. Powerbanka od Lamaxu se tak vejde do batohu nebo větší kapsy.

Nabíjení je superrychlé. Jestli jste si mysleli, že nabíjet iPhone nabíječkou od iPadu je rychlé, tak tady budete valit oči!

Hlavní náplní práce powerbanky je samozřejmě nabíjení. V případě této máte několik možností. Nabíjet se dá pomocí dvou klasických USB konektorů a jednoho USB-C. Čtvrtým do party je microUSB, ale tím nabijete pouze powerbanku, nikoliv zařízení z ní.

 

Hned čtveřice portů

USB výstup s černým portem poskytuje nabíjecí proud 2.4 A a nabíjí tak podobně rychle, jako adaptér k iPadu. V případě nabíjení iPhonu takovým portem je čas nabití větší Plus verze 35 % za půl hodiny. Originální malý 5W adaptér, který dostanete spolu s iPhonem, dodá za půl hodiny 20 % kapacity.

USB výstup s oranžovým portem je vybaven technologií Quick Charge 3.0 a nabíjí ještě rychleji! Za půl hodinu mi iPhone 8 Plus dobil o 50 %. Opravdu rychlý jako blesk.

LAMAX 10 000 mAh recenze

USB-C port je příjemným bonusem, který ocení všichni, co používají zařízení s tímto moderním portem. Kromě MacBooků se totiž port objevuje i na bezdrátových reproduktorech, sluchátkách a podobných produktech. I on je vybaven technologií Quick Charge a je oboustranný. To znamená, že s ním můžete dobíjet jako samotnou powerbanku, tak nějaké zařízení z ní.

MicroUSB port zachovává kontinuitu, protože i když je starší než výše zmíněný, pořád jej má spousta zařízení. Oproti ostatním slouží ale jen k nabíjení powerbanky a přiložený kabel vám dává jasně najevo, že pokud nemáte USB-C, můžete použít klidně ten.


LAMAX Electronics je původní česká značka, která si na trhu udělala jméno prodejem vlastních sportovních kamer a kamer do auta. Rychle se rozvíjela a brzy expandovala do dalších zemí. V současné době nabízí své výrobky po celé Evropě. V roce 2016 pod značkou LAMAX Beat rozšířili svoje portfolio o produkty z oblasti audio techniky.


Nabíjení signalizují bílé LED diody

Jakmile začnete nabíjet, můžete vidět po straně svítit bílé LED diody. Ty dávají vědět o zbývající kapacitě powerbanky. Někdy se mi stalo, že ubývaly moc rychle, nebo naopak, že zase další přibyla. Není to tedy naprosto přesný ukazatel, ale pro základní představu stačí.

Na protilehlé straně k diodám je tlačítko. To musíte stisknout, když hodláte nabíjet. Tak dáte jasný signál powerbance, že má nabíjet připojené zařízení. Když připojíte powerbanku k adaptéru nebo USB počítače, tlačítko stisknout nemusíte, její nabíjení začne automaticky.

Zkoušel jsem nabíjet i můj MacBook Pro 13″. Powerbanka má kapacitu 10 000 mAh, takže by měla zvládnout baterii v MacBooku nabít. Problém ovšem je, že ten spotřebovává velké množství energie a pokud je zapnutý a chcete ho powerbankou nabíjet, výsledkem bude jenom to, že se pomaleji vybije. Když ale MacBook zavřete a připojíte k němu powerbanku, dobije se. Počítejte ale s delším časem nabíjení. Originální adaptér má totiž výkon 61 W, kdežto powerbanka s Quick Charge 3.0 disponuje výkonem 18 W.

 

LAMAX 10 000 mAh je velmi příjemný společník

Za několik týdnů, co aktivně LAMAX 10 000 mAh používám, k němu nemám vlastně žádnou podstatnou výtku. Nabíjí spolehlivě, příjemně se nosí a když dojde šťáva, nabiji pomocí USB-C, který je rychlejší než microUSB. Nabití celé powerbanky je tak otázkou zhruba 2 hodin. Také si cením možnosti nabíjení více zařízení zároveň. V jednu chvíli tak nabiji iPhone, bezdrátový reproduktor i iPad.

LAMAX 10 000 mAh recenze

Současná powerbanka od Lamaxu ale prodělala inovaci a už je nyní nabízena dokonce se dvěma USB porty s podporou Quick Charge 3.0. A to za stejnou cenu. Takže když se podíváte na nejnovější modely, uvidíte 2 USB porty s oranžovým pruhem.

 

[box type=”success” ]
– Rychlé nabíjení
– Kapacita
– Cena
– Bytelná konstrukce

[/box]

[box type=”error” ]
– Krátký dodávaný microUSB kabel
[/box]

Za poskytnutí produktu děkujeme společnosti LAMAX

Název: LAMAX 10 000 mAh Quick Charge

Cena: 690 Kč

Parametry: vstup (input): microUSB: 5 V / 2 A, 9 V / 2 A, 12 V / 1.5 A, USB-C: 5 V / 3 A, 9 V / 2 A, 12 V / 1.5 A; výstup (output): 2× USB Quick Charge 3.0: 3.6 ~ 6.5 V / 3 A, 6.5 ~ 9 V / 2 A, 9 ~ 12 V / 1.5 A, USB-C: 5 V / 3 A, 9 V / 2 A, 12 V / 1.5 A, Kapacita 10 000 mAh, Technologie rychlého nabíjení Quick charge 3.0, 2 USB QC3.0 výstup + USB-C konektor pro vstup/výstup (input/output), Nabíjení více zařízení najednou včetně USB-C zařízení, LED indikátor stavu nabití, Ochrana proti přepětí, přehřátí a přebití, Odolné kovové tělo, Zaoblené hrany pro pohodlný a jistý úchop, Typ baterie: Li-Polymer

Kompatibilita: všechny produkty s možnosti nabíjení USB nebo USB-C kabelem

Rozměry: výška: 135 mm; šířka: 70 mm, hloubka: 13 mm; hmotnost: 233 g