Spoluzakladatel společnosti Apple Steve Wozniak se v nedávném rozhovoru pro australské noviny Financial Review vyjádřil k novinkám, které v posledních týdnech hýbou Apple světem, tak i k trochu více filozofičtějším tématům.
Samozřejmě, že v takovém interview nemohla chybět zmínka o Apple Watch. Wozniak nijak nepřekvapil, když prohlásil, že se prozatím spokojí s variantou hodinek Sport a nemá v plánu si pořizovat Apple Watch Edition.
„Ten, kdo si kupuje nejdražší chytré hodinky, které spíš vypadají jako šperk, nekupuje je kvůli užitečným funkcím a aplikacím, které nabízejí. Pořizuje si je však jako symbol prestiže a vyjádření svého postavení. A to rozhodně není můj styl.”
Možnost, že by si snad někdy v budoucnu koupil i nejdražší model jablečných hodinek, Woz ale tak úplně nezavrhuje. Sáhl by po nich v tom případě, kdyby zjistil, že Apple Watch využívá každodenně, a že jsou pro něj užitečné.
Wozniak, který je velkým příznivcem značky Tesla, také v rozhovoru přiznal, že netuší, zda Apple pracuje na vývoji nějakého auta, a to i navzdory tomu, že je vlastně stále zaměstnancem této cupertinské společnosti. Připouští ale, že takový krok Applu by dával smysl.
„V současné době pracuje mnoho firem na elektrickém automobilu a je tady ještě víc firem, které pracují na automobilu bez řidiče. Tohle je prostě budoucnost, která nabízí mnoho příležitostí a neprozkoumaných oblastí a to je skvělé pole působnosti pro společnost, jako je Apple.”
Woz se také vyjádřil k myšlenkám Stephena Hawkinga a Elona Muska, kteří věří, že počítače jednou nahradí lidstvo. Wozniak tuhle možnost nevylučuje, ale není si jistý, jakou roli by lidé ve světě počítačů zaujímali. Byli bychom pro ně bozi, domácí mazlíčci nebo snad jenom mravenci? Woz také pochybuje o platnosti Moorova zákonu a připomíná, že není možné, aby se tranzistory neustále zmenšovaly, protože potom by v roce 2020 měly velikost atomu, což je poměrně nepravděpodobné, protože dosud se na poli kvantových počítačů pracujících na subatomární úrovni nedosáhlo žádných významných pokroků. Woz na závěr této své úvahy poznamenává:
„Doufám ale, že i tohle jednou přijde a my bychom o takový pokrok měli usilovat, protože je to důležité pro vědecké zkoumání. Pravda ale, může se stát, že při tom vytvoříme formu života, která nás nakonec překoná.”
Zdroj: 9to5Mac.com