Apple Watch

Jak na Apple Watch Series 4 zavolat pomoc a jak spustit cvičení?


Apple na svém YouTube kanálu uvedl dvojici výukových videí, které vás naučí něco o Apple Watch Series 4. Jedná se o zavolání si pomoci a spuštění aktivity.

Apple Watch Series 4 jsou oproti svým předchůdcům vylepšeny po všech stránkách. Mnoho funkcí ale s nimi samozřejmě sdílí. Apple nyní uveřejnil duo výukových videí, které vás naučí ovládat jejich základní funkce. Patří mezi ně možnost zavolání si pomoci (ale i nahlédnutí do zdravotní karty) a spuštění dané cvičební aktivity. Obé však můžete učinit i se staršími generacemi.

Proč na Apple Watch 4 komplikace aplikací Telefon, Zprávy a Mail chybí?

Pro aktivaci nouzového volání postačí stisknout a dlouze podržet boční tlačítko Apple Watch a gestem swipe přejet po dané nabídce. Nachází se zde možnost vypnutí hodinek, nahlédnutí do zdravotní karty a nouzové volání.

Druhé video se pak zaměřuje na spuštění cvičení. To lze provést přímo z ciferníku hodinek patřičnou ikonou. Pak už jen zvolíte druh aktivity a jdete na to. Dozvíte se však, i jak aktivitu ukončit a jak si její výsledky prohlédnout.

 

Rozdílů je dost

Předně mají Apple Watch Series 4 oproti předchozím generacím větší displej. Jedná se tak o první velkou aktualizaci designu. Jsou zde tedy dvě nové velikostní varianty a to 40 a 44 mm, tělo je i celkově hubenější. Displej, který nyní obsahuje jen minimální rámečky, je o 30 procent větší. Pomocí komplikací také dokáže zobrazit poměrně více informací.

produktové fotografie

Samozřejmě byl razantně vylepšen i vnitřek hodinek. Ty nyní pohání 64bitový procesor S4. Výkon by tak měl být až dvakrát větší než v případě předchozí třetí sérii. Apple také vylepšil akcelometr a gyroskop. Toto duo senzorů vám nyní umožní detekovat pády. V takovém případě vám hodinky nabídnou možnost zavolat si pomoc. Pokud nezareagujete do minuty, hodinky vám ji zavolají sami.

Třetí zásadní inovací je EKG. Jedná se tak o první spotřební elektroniku, která vám dokáže elektrokardiogram změřit. Učiníte tak jednoduše skrze vestavěnou aplikaci s přiložením prstu na korunku hodinek. Apple Watch s tím také získaly povolení Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv, takže je lze nyní používat jako zdravotnické zařízení. Jedná se o malý krok pro člověka, ale o velký krok pro chytré hodinky. Tato funkce je však zatím nedostupná.

Zdroj: 9to5mac.com