Apple Watch

EKG v Apple Watch Series 4 zatím nebude dostupné v ČR


Funkce elektrokardiogramu, tedy zkráceně EKG, kterou disponují Apple Watch Series 4 zatím nebude dostupná pro české uživatele.

Apple začal svoji včerejší Keynote pěkně zostra a hned v úvodu ukázal, jak skvěle mohou nové Apple Watch odhalit srdeční vady. A to dokonce jako první chytré hodinky na trhu. Pomocí snímače tepové frekvence a elektrod v digitální korunce dokáže vestavěná aplikace zobrazit křivky EKG. Stačí přitom na korunce podržet prst po dobu 30 sekund.

Chtělo by se říct, že tak pokrokovou technologii, která opravdu funguje a dokáže pomoct mnoha uživatelům, dokáže vymyslet jenom Apple. Ale opět, jako v mnoha jiných případech, budou zákazníci žehrat na dostupnost. Z počátku navíc všichni.

 

EKG v Apple Watch Series 4 nebude zatím dostupné pro nikoho

Už zítra, tedy 14. 9., si můžete z oficiálních stránek Applu objednat Apple Watch Series 4. Někdy během příštího týdne by měly dorazit. U nás je startovací datum prodeje nastaveno na 29. září. Ani ale v případě objednání hodinek za velkou louží si nikdo nebude moct novou funkci vyzkoušet. Měření bude nefunkční.

EKG Apple Watch Series 4

Apple počítá, že plná využitelnost EKG bude k dispozici až později v tomto roce. Nikde neuvádí přesné datum a zbývá tak jen čekat, aby to nedopadlo podobně jako s Apple AirPower – bezdrátovou nabíječkou, která ani po roce od uvedení nebyla uvedena na trh.

 

FDA a schvalovací procesy EKG zdržují

Zkratkou FDA je myšlen Úřad pro kontrolu potravin a léčiv. Ten je ve Spojených státech zodpovědný mimo jiné za kontrolu a regulaci lékařských přístrojů. Do této kategorie spadají i Apple Watch Series 4 s možností měření EKG. Ten zatím nevydal potřebné povolení pro využití technologie mezi uživateli.

V nejhorším možné případě se může stát, že hodinky nebudou schopné měřit EKG jinde než v USA. Ani na oficiálních stránkách Applu v britské a kanadské mutaci, totiž není jediná zmínka o této funkci. Je jasné, že FDA nemůže vydat povolení pro využívání funkce jinde než v USA a těžko říct, zda Apple vůbec vede nějaká jednání se zodpovědnými úřady v dalších zemích.

Zdroj: Macrumors.com