Apple Watch

Proč na Apple Watch 4 komplikace aplikací Telefon, Zprávy a Mail chybí?


Nové Apple Watch 4 komplikace vypadají skvěle, ale pokud hledáte na cifernících Infograph a Infograph Modular například Mail, nenajdete ho.

Apple dokázal zvětšit displej na nových Apple Watch 4 a společně se zvětšením celých hodinek se můžete kochat opravdu pěkným a přehledným zobrazením. Současně s vydáním nového zařízení jsou k dispozici dva ciferníky – Infograph a Infograph Modular. Potíž je ale v tom, že ne všechny aplikace, na které jste byli zvyklí, že lze přidat jako komplikace (rychlou volbu na ciferníku), jsou podporovány. A bohužel se jedná o zřejmě ty nejvíce používané. Telefon, Zprávy a Mail zkrátka jako komplikaci do nových ciferníků nepřidáte. Proč?

 

Apple Watch 4 komplikace čekají na update

Vše se zdá být spíše chybou než-li záměrem. Je možné, že Apple prostě nestihl vyladit běh komplikací a v době uvedení hodinek už nebyl čas. Hojně se totiž o tomto problému diskutuje a na stránkách oficiální Apple podpory se v diskuzním fóru nabízí vysvětlení. Oficiálně americká společnost tento fakt ještě nekomentovala a možná k tomu ani nedojde.

Apple Watch 4 komplikace

Absence tří důležitých aplikací v komplikacích asi nebude dlouhá a je možné, že už s dalším updatem watchOS se dočkáme. Zatím ale ani s watchOS 5.0.1 změna nepřišla. Není totiž důvod, proč by zrovna tak důležité aplikace měly být z nových ciferníků vynechány.

Pokud jste si pořídili Apple Watch Series 4 a chcete si do komplikací zařadit Telefon, Zprávy nebo Mail, musíte používat některý ze starších ciferníků a čekat, že s budoucím updatem systému Apple i na ciferníky Infograph a Infograph Modular přidání těchto aplikací dovolí.