iOS

Počet zařízení s iOS 12 už převyšuje ta s iOS 11


Adopce iOS 12 byla z počátku poněkud vlažná. Během posledních dní však jeho podíl stále roste a nyní již převyšuje rok starý iOS 11.

Aktuálně je iOS 12 nainstalován na 46,95 procentech zařízeních. Předchozí iOS 11, i se všemi jeho následnými aktualizacemi, zaujímá podíl 46,15 procent. 6,9 procent zařízeních pak běží na iOS 10 a starším mobilním operačním systému od Applu. S největší pravděpodobností je to ale proto, že na novější systém je již nelze povýšit.

iOS 12 bylo 48 hodin po vydání nainstalováno na 10 procentech zařízení

Tato data jsou sebrána za 15 následných dní od uvolnění iOS 12 široké veřejnosti. Za stejnou dobu byl loni iOS 11 nainstalovaný „jen“ na 43,99 procentech. Nový systém si tak vede lépe, i když po 48 hodinách od uvolnění nedosahoval takových čísel, jako tomu bylo s předchozí verzí loni. Nutno ale podotknout, že se jedná o odhady společnosti Mixpanel. Apple oficiální čísla nezveřejnil. Možná se tak stane, až iOS 12 přesáhne 50procentní podíl.

iOS 12

Na iOS 12 tak uživatelé přechází zejména proto, že neobsahuje žádné razantní chyby a přináší mnoho benefitů a to zejména starším zařízením. Na nich by měl mít plynulejší a rychlejší chod, což je oproti předchozím zkušenostem jasný posun k lepšímu. Problém se vyskytl prakticky jen s nabíjením daných zařízení a to zejména nových iPhonů Xs. Aktualizace na iOS 12.1 však toto brzy odstraní.

Zdroj: AppleInsider.com