iOS

Apple vydal druhou betu iOS 12.1. Přichází eSIM, skupinové FaceTime a nové emotikony


Dva týdny po uvedení iOS 12 vydal Apple druhou betu iOS 12.1. Přichází eSIM, skupinové FaceTime hovory a přibydou i nové emotikony.

Beta iOS 12.1 je dostupná nejen pro registrované vývojáře, ale i pro veřejné testery. Přináší několik funkcí, které byly původně plánovány již do verze 12. Předně to jsou skupinové FaceTime hovory. Ty součástí beta testování systému iOS 12 již byly, Apple je ale posléze odebral.

 

Přichází eSIM

Druhou novinkou systému je, že do něho přichází eSIM. Ta je přítomna v nových iPhonech Xs, Xs Max a XR. Operátoři však nestihli tuto digitální SIM před uvedením nových iPhonů připravit, proto na ni přichází řada až teď. U nás se kupodivu z eSIM můžeme také těšit, protože s její plánovanou podporou přišel operátor T-Mobile.

Přichází eSIM

Dále přibude na 70 nových emotikon. Ty budou samozřejmě i součástí aktualizace systému macOS Mojave. Nově si tak budete moci s přáteli a rodinou vyměňovat smajlíky v podobě létajícího talíře, skateboardu, zavazadla, kompasu, turistické boty, ale i lamy, komára, labutě, mývala atd. Nebude chybět ani rozšíření těch se vzhledy osob.

 

Určení hloubky ostrosti ještě před pořízením fotografie

Nové iPhony Xs, Xs Max a XR umožňují uživateli měnit hloubku ostrosti na snímku pořízeném režimem Portrét. S iOS 12.1 však budou moci tuto hodnotu měnit ještě před samotným pořízením fotografie. Bude k tomu sloužit ikona F v rozhraní aplikace Fotoaparát po spuštění portrétového režimu.

Některá zařízení Applu s iOS 12 se nezačnou automaticky nabíjet, když je připojíte do sítě

Součástí iOS 12.1 jsou samozřejmě i četné opravy chyb. Dle prvních zpráv mezi ně patří právě i ta, která nastávala při nabíjení nových modelů telefonu iPhone zejména v momentě, kdy neměly aktivní displej. Protože se ale tato chyba vyskytla i na starších zařízeních a především také na tabletech iPad, jedná se o softwarovou záležitost. S iOS 12.1 by se tak již tedy nemělo stávat.

Zdroj: MacRumors.com, AppleInsider.com