Aplikace a Hry

Hra Animal Crossing: Pocket Camp dosáhla za první týden 15 milionů stažení


Nintendo minulý týden oficiálně uvedlo hru Animal Crossing: Pocket Camp do App Storu. Nyní už má 15 milionů stažení, což je půlka toho, co za stejnou dobu zvládl Super Mario Run.

S tímto číslem přišla analytická společnost SensorTower. Číslo je součtem výsledků z obou platforem, na kterých je hra dostupná, takže jak ze zařízení se systémem iOS, tak ty s Androidem.

Je logické, že neznámá hra nebude takovým trhákem, jako legendární Mario. Proto je spíše s podivem to, že bylo vůbec takového čísla dosaženo. Super Mario Run byl po prvním týdnu dostupnosti nainstalovaný na 32 milionů zařízení, dostupný byl však pouze na platformě iOS. Další hra Nintenda, Fire Emblem Heroes, dosáhla za první týden na 7 milionů stažení.

animal


Super Mario je série plošinových arkádových videoher, jejichž hlavními postavami je dvojice italských bratrů instalatérů Maria a Luigiho, kteří putují světy Mushroom Kingdom a překonávají složité překážky, aby se dostali až k unesené princezně Peach a zachránili ji od zlého draka Bowsera.

První díl této série se jmenoval Super Mario Bros. a vyšel v roce 1985 pro 8bitovou herní konzoli NES v Severní Americe, Evropě a pro Famicom v Japonsku. Úspěch a oblíbenost hry vedla k oficiálnímu portování i na další tehdejší konzole a herní systémy. S každým dalším dílem se postupně vylepšovalo ovládání i grafika, ale také dovednosti hlavního hrdiny.

Zdroj: Wikipedie


 

Za vším hledej peníze

Pro porovnání ale uveďme, že megahit Pokemon Go byl za stejně dlouhý časový úsek v době svého uvedení nainstalován „jen“ na 6,8 milionu zařízení. I tak není Nintendo s úspěchem jeho mobilního Maria příliš spokojeno. Za jednorázový poplatek jste si totiž mohli odblokovat kompletní obsah, přičemž další nákupy v aplikaci hra neobsahuje.

animal

U Animal Crossing: Pocket Camp byl tedy zvolen klasický freemium model – čím více chcete hrát, tím více musíte platit. K tomu zde slouží speciální měna Leaf Tickets. Ve hře přebíráte kontrolu nad jedním kempem, který potřebujete vybavit tak, aby přilákal na návštěvu všechny vaše zvířecí kamarády. Titul je tedy budovatelského žánru, zároveň zde ale bude vaším cílem i zdárně plnit různé úkoly tak, abyste za ně dostávali právě potřebné odměny.

icon
Animal Crossing: Pocket CampNintendo Co., Ltd.GamesZdarmaStáhnout

Zdroj: 9to5mac.com, SensorTower