V únoru začne prodej cellular Apple Watch v Hongkongu a Singapuru

Apple rozšiřuje dostupnost jeho Apple Watch Series 3 s cellular modulem do dalších zemí. V únoru se tak dočkají Hongkong a Singapur.

Tuto zprávu Apple uveřejnil na lokálních mutacích webových stránek jeho on-line obchodu. V obou případech tak předprodej hodinek s cellular modulem začne už 2. února s tím, že od 9. února se budou doručovat zákazníkům.

cellular

K dispozici budou všechny varianty chytrých hodinek s možností uskutečňování telefonních hovorů, takže jak ty keramické, tak ty ze sady Hermes a Nike+. V Hongkongu bude telefonní služby zajišťovat operátor 1010 a cls, kdežto v Singapuru pak Singtel. Apple i operátoři však zajišťují plnou funkčnost jen v daném regionu, takže pokud z Hongkongu přejedete do blízké Číny, už si z Apple Watch nezavoláte.

 

Jen další evoluce

Apple Watch Series 3 byly představeny na zářijové konferenci, kde byly světu ukázány i produkty jako iPhone 8, iPhone X či Apple TV 4K. Při začátku jejich prodeje však byl model GPS + Cellular dostupný jen v deseti zemích, kdežto jen GPS model v celých 27 regionech.

Apple Watch Series 3 jsou lehkou evolucí předchozího modelu. Hlavní novinka je právě v podpoře mobilních sítí, tj. Apple Watch se naprosto osamostatnili a k používání již nevyžadují iPhone. Na hodinkách lze volat, posílat SMS, komunikovat na sociálních sítích atd. Rozměry hodinek se nezměnily, v útrobách jen naleznete novější a výkonnější procesor, díky kterému podporují i Siri. V České republice bohužel není model s cellular ještě dostupný a kdy tak bude, není zatím známo.

Zdroj: AppleInsider.comKam dál?