Apple představil Apple Watch Series 3. V čem jsou lepší?

Apple včera představil novou generaci chytrých hodinek, Apple Watch Series 3 a poprvé do nich integroval podporu mobilního připojení. Co dalšího přináší?

Apple Watch Series 3 jsou lehkou evolucí předchozího modelu. Hlavní a asi také největší novinka je podpora mobilních sítí, tj. Apple Watch se nyní naprosto osamostatňují a k používání tak již nevyžadují iPhone. Na hodinkách lze volat, posílat SMS, komunikovat na sociálních sítích atd. Zkrátka vše, co vyžaduje připojení k internetu. To je velice pozitivní zpráva a Apple Watch jsou tak první chytré hodinky od Applu, které nepotřebují spojení s iPhonem.

Apple Watch Series 3

Zklamání je ovšem informace, že hodinky nebudou podporovat české operátory. Důvod je jednoduchý, čeští operátoři ještě nejsou připraveni na elektronickou SIM kartu, která je uvnitř hodinek. Můžeme ale předpokládat, že se bude na operátory vyvíjet tlak a dříve nebo později si Apple Watch Series 3 užijeme naplno i v České republice.

Kromě podpory mobilního internetu jsme se také dočkali nových nylonových řemínků a velice lehké úpravy vzhledu. Novou generaci jablečných hodinek poznáte jednoduše tak, že mají červenou digitální korunku. Platí to ale jen u modelů s podporou mobilních sítích. Ty bez ní, se od předchozí generace neliší vzhledově vůbec.

Apple Watch Series 3

Rozměry hodinek se nijak nezměnily, vše zůstalo naprosto stejné. V útrobách hodinek nalezneme nový procesor, který je nyní výkonnější a díky tomu můžeme například poprvé slyšet hlas Siri z hodinek. Vylepšen je také mikrofon, který by měl být citlivější a hlasové hovory tak budou zase o něco kvalitnější.

 

Cena Apple Watch Series 3 je poměrně příjemná

Apple Watch Series 3 se budou v menší, tj. 38mm verzi prodávat za 9 790 Kč. Větší, 42mm hodinky pak mají cenovku 10 690 Kč. Tyto ceny jsou za hodinky bez podpory mobilního připojení. Ty s podporou mobilních dat u nás Apple nabízet zatím nebude.Kam dál?